لزوم تغییر مسیر از مسائل آموزشی به پرورشی در نظام تعلیم و تربیت از نظر آشتیانی

آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش: در نظام تعلیم و تربیت که مدرسه محور آن است موضوع اصلی پرورش است. اگر می‌خواهیم در اقتصاد موفق باشیم باید در آموزش و پرورش که نیروی انسانی جامعه را تربیت می‌کند، سرمایه‌گذاری کنیم و در این میان دوره ابتدایی اهمیت بسیاری دارد. همه کارها را دولت نمی‌تواند انجام دهد و باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در آموزش و پرورش بهره‌مند شویم.

به گزارش عیارآنلاین، فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی ۱۱ آبان ۹۵ از مجلس رأی اعتماد گرفت و سکان وزارت آموزش و پرورش را پس از برکناری علی‌اصغر فانی برعهده گرفت.

دانش‌آشتیانی نخستین برنامه خبری خود را با موضوع زنان آغاز کرد و امروز شنبه ۱۵ آبان در گردهمایی کارشناسان امور بانوان کل کشور که با حضور شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، حضور یافت.

احمدی دانش‌آشتیانی در این مراسم با مهم دانستن مباحث پرورشی از ضرورت تغییر نظام آموزشی در این جهت و همراه کردن خانواده ها سخن گفت.

وی با اشاره به اینکه در نظام تعلیم و تربیت که مدرسه محور آن است موضوع اصلی پرورش است، گفت: هم اکنون این نگاه در سطح جامعه وجود ندارد و تصور می‌کنیم باید ریاضی، فیزیک و شیمی را در مدارس آموزش دهیم باید تغییر در مسیر داده و بدانیم موضوع اصلی پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اهمیت دوره ابتدایی عنوان کرد: اگر می‌خواهیم در اقتصاد موفق باشیم باید در آموزش و پرورش که نیروی انسانی جامعه را تربیت می‌کند، سرمایه‌گذاری کنیم و در این میان دوره ابتدایی اهمیت بسیاری دارد.

آشتیانی با تأکید بر ضرورت همراهی مردم در آموزش و پرورش گفت: همه کارها را دولت نمی‌تواند انجام دهد و باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در آموزش و پرورش بهره‌مند شویم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: