تلاش برای احیاهای نمادهای غربی پیشاهنگی در نشریات آموزش‌وپرورش

بیانیه کانون تربیت اسلامی// الگوهای سکولاری نظیر «مونته سوری» تبلیغ می‌شود و نیز توافقنامه‌هایی با سازمان‌های تحت سیطره استکبار جهانی به امضا می‌رسد و تفسیرهای غلطی از سند تحول و انطباق آن با برنامه سکولار ۲۰۳۰ یونسکو بیان می‌شود، تلاش‌های موذیانه برای احیای نمادهای غربی نظیر پیشاهنگی در نشریات آموزش و پرورش به چشم می‌خورد و لذا ضروری است در عرصه آموزش و پرورش «استکبار ستیزی» به عنوان یک شاخصه و هدف در نظام تربیتی کشور نهادینه و راهکارهای تحقق آن پیش‌بینی ‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، کانون تربیت اسلامی به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: نام‌گذاری زمان‌ها و مکان‌ها برای جهت دادن و الگو گرفتن است و در میان این روزها و نامگذاری‌ها، ۱۳ آبان امتیاز و ویژگی خاصی دارد.

۱۳ آبان نماد و تبلور تاریخ معاصر ملت ایران است؛ از روزهای مظلومیت ملت و تبعید رهبر این ملت به جرم دفاع مردم ایران و مخالفت با کاپیتولاسیون و مقابله با عوامل مزدوری که استکبار بر کشور ما مسلط کرده بود، تا روزی که دانش‌آموزان ایرانی به جرم قیام علیه ظلم استکبار و عوامل سر سپرده‌اش در مهد علم، به خاک و خون کشیده شدند و بالاخره روز سربلندی و پیروزی و عزت ملت و تصرف لانه جاسوسی استکبار و تسلیم و تحقیر جاسوسان آمریکایی در برابر دانشجویان انقلابی.

در این بیانیه تأکید شده است: سربلندی ملت ایران در برابر آمریکا که از زیر پا گذاشتن بلندای دیوار لانه جاسوسی آمریکا آغاز شد، با تمسک ملت ایران به ریسمان الهی درگذر زمان اوج گرفته است و از آن زمان تاکنون، در هر رویارویی میان ایران و آمریکا، برنده نهایی ایران بوده و همچنان که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، ثابت کرده‌ است که افسانه شکست‌ناپذیری آمریکا، افسانه‌ای باطل است؛ چنانکه رقابت‌های اخیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز نمونه‌ای از ماهیت ضداخلاقی و در عین حال آسیب‌پذیری نظام حکومتی آمریکا را به نمایش می‌گذارد.

به دلیل همین استیصال آمریکا از مقابله آشکار با نظام اسلامی است که شیطان بزرگ به مکر و حیله‌ای دیگر توسل جسته است و قصد آن دارد تا با جنگ نرم و نفوذ، در ارکان نظام اسلامی رخنه بیفکند و در کارزار جنگ نرم، هوشیاری و تدبیر، سرنوشت‌ساز است و باید سیاست‌های تأثیر‌گذاری دشمن بر افکار و تصمیم‌گیری‌های مسئولان را شناخت و منافذ رخنه او را مسدود کرد.

همچنین الگوهای سکولاری نظیر «مونته سوری» تبلیغ می‌شود و نیز توافقنامه‌هایی با سازمان‌های تحت سیطره استکبار جهانی به امضا می‌رسد و تفسیرهای غلطی از سند تحول و انطباق آن با برنامه سکولار ۲۰۳۰ یونسکو بیان می‌شود، تلاش‌های موذیانه برای احیای نمادهای غربی نظیر پیشاهنگی در نشریات آموزش و پرورش به چشم می‌خورد و لذا ضروری است در عرصه آموزش و پرورش “استکبار ستیزی” به عنوان یک شاخصه و هدف در نظام تربیتی کشور نهادینه و راهکارهای تحقق آن پیش‌بینی ‌شود.

همچنین برای پیشگیری از نفوذ استکبار، ساز و کار نظارت دقیق بر برنامه‌های آموزشی و پرورشی طراحی و پیاده شود تا علل این‌گونه نگرانی‌ها تکرار نشود.

کانون تربیت اسلامی همراه با جامعه عزت مدار معلمان به خون‌خواهی همکلاسی‌های شهید خود، هوشیارانه و غیرتمندانه، از انقلاب اسلامی دفاع و نسل آینده را نسلی استکبار ستیز تربیت خواهد کرد، همچنان که دانش‌آموزان عزیز در مهد ایران اسلامی، با تربیتی انقلابی رشد یافته‌اند و از هر فرصتی بهره خواهند گرفت تا فریاد مرگ بر آمریکا را در عرصه جهانی طنین افکن سازند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: