مولاوردی: شاخص آموزش و بهداشت در کشور هنوز چالش هایی دارد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در ایران با وجود پیشرفت هایی که داشتیم هنوز از نظر شاخص آموزش و بهداشت چالش هایی وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، شهیندخت مولاوردی امروز شنبه این مطلب را در دوره آموزشی مدیریت دانش سازمانی نحوه برقراری ارتباط موثر با محیط و دیگران، ویژه کارشناس مسئولان امور زنان استان های وزارت آموزش و پرورش در باشگاه فرهنگیان بیان کرد.
وی اظهارداشت: ما همواره با غرور و افتخار مطرح می کنیم که از نظر شاخص آموزش و بهداشت وضعیت نسبتا خوبی داریم اما قبول داریم که هنوز چالش وجود دارد.
مولاوردی گفت: در مناطق محروم و مرزی هنوز دختران بازمانده از تحصیل زیادی وجود دارند و بسیاری از ازدواج های زودهنگام و اجباری مانع تحصیل دختران می شود.
وی خاطرنشان کرد: همه این مشکلات به دلیل فرهنگ های غلط و حتی فقر است که دختران در این مناطق، بازمانده از تحصیل می شوند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: آموزش دختران به عنوان یکی از شاخص های مهم در ارزیابی سطح آموزش و پرورش است که ما باید به این موضوع توجه جدی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: در مجمع جهانی اقتصاد نیز به موضوع آموزش دختران به عنوان موضوعی مهم و تاثیرگذار در ارزیابی کشورها توجه شده است.
مولاوردی در ادامه به برگزاری ششمین نشست وزرای سازمان همکاری اسلامی اشاره کرد و گفت: موضوع اصلی این نشست بررسی توانمندی و نقش زنان در توسعه کشورهای اسلامی بود که امیدوارم مثمر ثمر باشد.
مولاوردی با اشاره به اینکه در این نشست اغلب وزرای زن حضور داشتند، ادامه داد: امیدواریم با صحبت هایی که در این نشست شد بتوانیم شاهد ارتقای توانمندی زنان در بخش های مختلف باشیم.
وی در ادامه به نسبت حوزه زنان با آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در سه بعد دختران دانش آموز، تعداد کارکنان زن و نهاد خانواده این دو با هم ارتباط تنگاتنگ دارند.
وی اضافه کرد: در ۳،۵ سال گذشته سعی کردیم در برنامه های مشترک با نهاد آموزش و پرورش البته با دست خالی یکسری از برنامه ها را پیش ببریم،‌ که خوشبختانه استقبال خوبی از این موضوع شد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهور گفت: امیدواریم با حمایت وزیر جدید آموزش و پرورش، حمایت ها از نهاد خانواده و امور زنان بیشتر شود چرا که نقش آموزش و پرورش به عنوان اصلی ترین نهاد رسمی تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست.
وی دستیابی به دو هدف ارتقای کیفیت آموزشی و عدالت آموزشی را از برنامه های راهبردی این نهاد برشمرد و گفت: در راستای تحقق این دو هدف گام های بزرگی برداشته شده است.
وی همچنین از وزیر آموزش و پرورش خواست در مدیریت کلان آموزش و پرورش بیشتر از ظرفیت بانوان استفاده کند چرا که بانوان در همه زمینه ها دارای استعدادهای فراوان و توانمندی های بالایی هستند.
مولاوردی همچنین در پاسخ به سوالی که چرا هنوز موضوع اختصاص یک درصد از اعتبارات دستگاههای اجرایی به امور زنان و خانواده محقق نشده است، افزود: این موضوع انجام نشده اما در برنامه ششم توسعه در لایحه احکام تعیین تکلیف اعتبارات در حوزه زنان و خانواده پیش بینی شده است که امیدواریم به سرانجام برسد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: همچنین طبق ماده ۳۱ این برنامه،‌چارچوب حوزه زنان و خانواده با رویکرد عدالت جنسیتی و براساس شاخص های ستاد ملی زن و خانواده مشخص خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد در مجلس شورای اسلامی این چارچوب به تصویب برسد تا ما یک ساز و کار دارای ضمانت اجرایی و موثر با یک رابطه اثربخش و سازمانی در حوزه زنان و خانواده داشته باشیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در ادامه به اجرای طرح تاب آوری در استان های کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح رابطه تنگاتنگی با حوزه آموزش و پرورش دارد و شامل کاهش نزاع و خشونت و آموزش انواع مهارت ها برای مقابله با آسیب های اجتماعی است.
دوره آموزشی مدیریت دانش سازمانی نحوه برقراری ارتباط موثر با محیط و دیگران، ویژه کارشناس مسئولان امور زنان استان های وزارت آموزش و پرورش امروز شنبه با حضور فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در باشگاه فرهنگیان آغاز و تا سه روز ادامه دارد.

منبع: ایرنا

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: