۱۲ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام :

طلب ذرت کاران و جوکاران تسویه شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت : طلب کشاورزان از بابت خرید تضمینی محصولات جو و ذرت تسویه شد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا ولی با اشاره به اینکه طرح خرید تضمینی محصولات جو و ذرت بر اساس مصوبه هیئت وزیران و ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی از اول اردیبهشت ۹۵ اجرا شد افزود : تا هشتم آبان حدود یک میلیون و ۱۴۵هزار تن محصول جو به ارزش ۱۱۵۰ میلیارد تومان به ازای هر کیلوگرم ۷۰۰ تومان خریداری شد و تمام طلب کشاورزان به اضافه ۳۵ هزار میلیارد ریال مابه التفاوت قیمت خرید تضمینی نیز تا هشتم آبان به طور کامل پرداخت شد.

وی گفت : شرکت پشتیبانی امور دام دیگر هیچ بدهی بابت خرید تضمینی محصول جو به کشاورزان ندارد و تمام مطالبات پرداخت شده است.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود : هم اکنون به میزان کافی محصول جو وجود دارد و کمبودی در زمینه تامین نیاز دامداران نداریم.
وی گفت : یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصول جو در بورس کشاورزی عرضه شد و مقداری هم بصورت خودمصرفی در اختیار کشاورزان است و بخش خصوصی نیز میزان قابل توجهی محصول جو وارد کرده است ، بنابراین به دامداران اعلام می کنیم نهاده جو مورد نیاز خود را از شرکت های پشتیبانی امور دام با قیمت هر کیلوگرم ۷۵۰ تومان خریداری کنند و از خرید محصول در بازار دلالان که با قیمت ۸۳۰ تومان عرضه می شود ، خودداری کنند.
علیرضا ولی تاکید کرد : دلالان تلاش می کنند با ایجاد بازار کاذب محصول جو را با قیمت بالا عرضه کنند که غیر قانونی است.
وی افزود : از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان درخواست داریم با متخلفان و گرانفروشان در بازار برخورد کنند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام درباره روند خرید تضمینی ذرت و پرداخت پول کشاورزان گفت : خرید تضمینی ذرت در استان های کرمانشاه ، قزوین ، اردبیل و فارس آغاز شده و تاکنون ۵۰ هزار تن ذرت به ادارات کل شرکت پشتیبانی امور دام تحویل شده است.
علیرضا ولی افزود : ۳۰ هزار تن از ۵۰ هزار تن ذرت خریداری شده با قیمت هر کیلوگرم ۸۶۰ تومان در تابلوی بورس کالا عرضه شده است.
وی گفت : محصول ذرت با قیمت تضمینی هر کیلو ۱۰۳۶ تومان از کشاورزان خریداری و پس از عرضه در بورس ۷۲ ساعت بعد از خرید پول کشاورزان پرداخت می شود.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد :تفاوت پول ذرت یعنی از هر کیلوگرم ۸۶ تومان که در بورس عرضه می شود تا ۱۰۳۶ تومان قیمت مصوب خرید تضمینی نیز پس از ۱۰ روز بعد از تحویل محصول به کشاورزان پرداخت می شود و شرکت هیچگونه کمبود و مشکلی برای پرداخت پول کشاورزان ندارد.
علیرضا ولی افزود : تاکنون پول خرید تضمینی ۲۵ هزار تن ذرت به کشاورزان پرداخت شده است.
وی گفت : شرکت پشتیبانی امور دام ، ذرت را با قیمت هر کیلوگرم ۸۵۰ تومان ، کنجاله را ۱۵۰۰ تومان و نهاده جو را با قیمت ۷۵۰ تومان در اختیار دامداران قرار می دهد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از دامداران خواست از خرید نهاده های مورد نیاز خود از دلالان و بازار آزاد خودداری کنند.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: