۱۰ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
مدیرعامل شرکت تاسیسات دریایی اعلام کرد

ساخت ۱۰۰ درصدی سکوی ۲۶۰۰ تنی فاز ۲۰ پارس جنوبی در داخل کشور

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی گفت: ۱۰۰ درصد سکوی ۲۶۰۰ تنی فاز ۲۰ پارس جنوبی در داخل کشور ساخته شده و توسط نیروهای داخلی حمل و نصب خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، ابوالقاسم رحمانی مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در مراسم حمل سکوی فاز ٢٠ پارس جنوبی، در جمع خبرنگاران گفت: تمام عملیات مربوط به ساخت و بارگیری سکوی فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با تجهیزات ملکی شرکت تاسیسات دریایی انجام شده است.

وی با بیان این که تیم های کنترل کیفیت و بازرس شخص ثالث در تمام مدت زمان ساخت و عملیات هوک آپ، پیش راه اندازی و راه اندازی بر فعالیت ها نظارت کامل داشتند، افزود: در این زمینه بیش از ۶ میلیون نفر ساعت کار در گرمای طاقت فرسای خرمشهر انجام شده است.

به گفته رحمانی اشتغالزایی مستقیم برای ۶٠٠  نفر در روز از نکات قابل توجه در پروژه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی است که این کار به شرکت های خارجی سپرده می شد قطعا شاهد اشتغال این تعداد از جوانان کشورمان نبودیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با اشاره به این که ساخت عرشه های فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی از فروردین ٩١ خارج از یارد این شرکت شروع شده است، ادامه داد: به دلیل نبود زیرساخت های مناسب، تکمیل ساخت در آن یارد امکانپذیر نبود، بنابراین با تصمیم درست، مراحل ساخت پس از انتقال سازه ها به یارد شرکت تاسیسات دریایی با جدیت ادامه یافت.

رحمانی، انجام کلیه مراحل مهندسی از سوی واحد مهندسی شرکت تاسیسات دریایی را از دستاوردهای مهم در پروژه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: همچنین سیستم کنترل سکوها از سوی شرکت های ایرانی طراحی و ساخته شده است.

بر اساس این گزارش با افتتاح فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی، تولید روزانه ۵٠ میلیون متر مکعب گاز برای تزریق به شبکه سراسری، تولید و صادرات روزانه ٧٧ هزار بشکه میعانات گازی، سالانه یک میلیون تن گاز مایع و ۴٠٠ تن گوگرد و همچنین تولید سالانه یک میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی تحقق خواهد یافت.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: