۱۱ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۲
با بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس

ایران شهریورماه ٩۶ به باشگاه صادرکنندگان بنزین می‎پیوندد

ایران تا پایان شهریورماه سال آینده با وارد مدار شدن فازهای پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس وارد باشگاه صادرکنندگان بنزین می شود.

به گزارش عیارآنلاین، عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران امروز (سه‎شنبه، ١١ آبان ماه) در آئین معرفی برگزیدگان «هشتمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت نفت» که با حضور معاونان وزیر نفت و همه مدیران روابط عمومی شرکت‌های تابعه وزارت نفت برگزار شد، از خودکفایی ایران در تامین بنزین مورد نیاز کل کشور تا پایان امسال خبرداد.

وی افزود: با وارد مدار شدن فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال کشور در تامین بنزین مورد نیاز کل کشور، از واردات بی‌نیاز می‌شود و با تکمیل فازهای بعدی پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریورماه سال ٩۶ صادرکننده بنزین می شود.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، با اشاره به پیشرفت بیش از ٩۵ درصدی پروژه ستاره خلیج فارس گفت: عمده پیشرفت پروژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در نصب تجهیزات در این دو سال و نیم گذشته از سال ٩٢ تاکنون صورت گرفته است.

وی ادامه داد: عمده تجهیزات اصلی پالایشگاه پس از برجام و رفع تحریم‌ها وارد کشور شد که چندی پیش شاهد راه‌اندازی واحد تقطیر و مراحل نصب تجهیزات واحد بنزین‌سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس بودیم.

صادرات فرآورده‌های نفتی سال آینده به ۶۵٠ هزار بشکه می‌رسد

کاظمی، با اشاره به این‌که ایران پس از١١٠ سال به صادرکننده فرآورده‌های نفتی تبدیل شده است، گفت: صادرات پایدار فرآورده‌های نفتی امسال به روزانه ۵٠٠ هزار بشکه رسیده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریورماه سال ٩۶ این مقدار به روزانه به بیش از ۶۵٠ هزار بشکه برسد.

وی افزود: هم اکنون کشتی‌ها در بنادر کشور برای دریافت فرآورده‌های نفتی در انتظارند که این جزو یکی از دستاوردهای مهم این دولت به شمار می‌آید که متاسفانه رسانه‌ها کمتر به آن پرداخته‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، درباره تولید بنزین یورو ۴ در کشور گفت: تولید بنزین یورو ۴ با قطع کامل ریفورمیت در کشور حاصل شد که این دستاورد نتیجه سرمایه‌گذاری‌های دهه ٨٠ و سعی و تلاش مدیران بوده است که از دو سال پیش محقق شد.

به گفته وی، امسال شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بیش از ١٠ هزار میلیارد تومان مالیات پرداخته است که این نشان از افزایش و توسعه تولید در کشور دارد.

نقش روابط عمومی‌ها در سازمان‌ها بسیار حساس و قابل توجه است

کاظمی، با اشاره به نقش پیچیده روابط عمومی‌ها در برقراری ارتباط درون و برون سازمانی گفت: روابط عمومی‌‌ها باید به عنوان مشاور مدیران در سازمان‌ها عمل کنند و مدیران خود را با فضای رسانه‌ای‌ آشنا کنند و زمینه مناسب را برای بازتاب دستاوردهای سازمانی فراهم کنند.

منبع: شانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: