ستاری:حضور دانشگاه های ایران در پروژه گداخت هسته ای (ایتر) فرصتی بسیار مهم است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مشارکت دانشگاه های ایران در پروژه ایتر (گداخت هسته ای) که بزرگ ترین پروژه علوم پایه دنیا محسوب می شود را فرصتی بسیار مهم دانست.

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری روز شنبه در حاشیه امضای نخستین سند رسمی همکاری ایران و پروژه ایتر افزود: خوشحالم این فرصت پیش آمد و شاهد امضای این تفاهم نامه هستیم.
وی با بیان این که برای دانشگاه های ایران بسیار مهم است که در چنین پروژه ای مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: پروژه ایتر برای ما پروژه بسیار مهمی است چراکه بزرگ ترین پروژه علوم پایه دنیا است.
معاون رییس جمهوری، پروژه ایتر را پروژه طولانی مدت عنوان کرد که سالیان سال باید بگذرد و تبادلات انجام شود تا به این فناوری که آینده انرژی دنیا را تامین می کند، برسیم.
ستاری خاطرنشان کرد: ابعاد موضوع روشن است این نخستین پروژه علوم پایه است که با ۳۵ کشور دیگر اجرا و ایران وارد چنین باشگاهی می شود.
وی تصریح کرد: همه اذعان دارند که قدرت علمی و فناوری ایران در حدی است که به راحتی می توانیم کار را انجام دهیم و در بخش هایی از پروژه درگیر شویم و در بخش های دیگر هم فعالیت داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، برنارد بیگو مدیر کل پروژه ایتر صبح امروز با علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری دیدار کرد و نخستین سند همکاری دو طرف به امضا رسید.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: