مهلت ۱۵ماهه سانا برای اجرایی شدن ساخت نیروگاه های تجدیدپذیر

مدیرعامل توزیع برق خراسان شمالی در نشست مشترک با دومین گروه از سرمایه گذاران آلمانی مهلت تعیین شده برای عملیات اجرایی احداث نیروگاه ها را از زمان دریافت مجوز سانا، ۱۵ ماه اعلام کرد و گفت: با توجه به همکاری شرکت با سرمایه گذاران در تسهیل فرآیند احداث نیروگاه، انتظار می رود در زمان تعیین شده نسبت به تحویل پروژه اقدام کنند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، نشست مشترک با گروه دیگری از سرمایه گذاران آلمانی در شرکت توزیع برق خراسان شمالی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی در این نشست بار دیگر بر موقعیت های مناسب سرمایه گذاری در استان به خصوص در بحث احداث نیروگاه تاکید کرد و گفت: خراسان شمالی با داشتن ۳۰۰ روز آفتابی در سال از شرایط مساعدی برای سرمایه گذاری خورشیدی برخوردار است.

علیرضا صبوری همچنین از ۲ منطقه تونل باد استان یاد کرد و افزود: مناطق “داشلی قلعه” حوزه غلامان و “مهمانک” شهر آشخانه از مناطق مساعد برای سرمایه گذاری احداث نیروگاه بادی در استان به شمار می رود.

وی در خصوص اقدامات استان در حوزه انرژی های تجدید پذیر اظهار داشت: خوشبختانه با سیلی از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی در این حوزه مواجه بوده ایم که اولین نتایج آن با احداث ۶۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در جاجرم در آینده نزدیک به بار خواهد نشست.

وی صدور مجوز احداث نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی در استان را از دیگر اقدامات انجام شده طی ماه های گذشته عنوان کرد و افزود: همچنین طی این مدت روند واگذاری و اختصاص زمین برای سایر متقاضیان سرمایه گذاری انجام شده است.

صبوری اختصاص دو زمین ۲۰۰ هکتاری در جاجرم و اسفراین برای احداث نیروگاه خورشیدی را به هیئت آلمانی گزارش داد و گفت: همچنین برای احداث ۱۲۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی دیگر در دو شهر یاد شده مجوز گرفته ایم.

به گفته مقام ارشد شرکت توزیع برق خراسان شمالی همچنین از وجود زمین های مساعد هزار هکتاری در بام اسفراین و جاده بین سنخواست و جاجرم و همچنین زمین هایی در مجاورت پست ۴۰۰ کیلوولت شیروان خبر داد و افزود: در شمال شهر بجنورد و اطراف پست ۱۳۲ کیلوولت نیز فضا برای احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی فراهم است که تلاش می شود مجوزهای تملک زمین این محدوده نیز دریافت شود.

وی با بیان این که تعداد متقاضیان احداث نیروگاه تجدید پذیر در استان رو به افزایش است تصریح کرد: شرکت توزیع برق تمایل دارد با شرکت های مقتدر، توانمند و متخصص در این عرصه همکاری داشته باشد و در خصوص زمان تحویل پروژه نیز اطمینان حاصل کند.

صبوری مهلت تعیین شده برای عملیات اجرایی احداث نیروگاه ها را از زمان دریافت مجوز سانا، ۱۵ ماه اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری های بی شائبه شرکت با سرمایه گذاران در رابطه با تسهیل فرآیند های احداث نیروگاه، انتظار می رود در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل و تحویل پروژه اقدام کنند.

در این نشست همچنین مذاکراتی پیرامون احداث پارکینگ های خورشیدی در ادارات و سازمان ها مطرح و براوردهای اولیه نیز صورت گرفت.

همچنین هیئت آلمانی پرسش هایی پیرامون طولانی شدن پروژه به واسطه احداث پست های فوق توزیعِ مورد نیاز پروژه مطرح کرد که مدیرعامل شرکت توزیع برق استان از امکان استفاده از پست های مدولار جایگزین با مدت زمان بهره برداری کوتاه تر خبر داد.

در خاتمه این نشست، میهمانان از پروژه ۴۵ کیلوواتی خورشیدی پارکینگ شرکت توزیع برق خراسان شمالی بازدید کردند و سپس برای بازدید زمین های جاجرم، عازم این شهرستان شدند.

منبع: برق نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: