۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

مرغداری‌ها مرغ ۵۰ روزه را ۳۵ روزه تحویل می‌دهند

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سلامت مواد غذایی در کشور انتقاد کرد و گفت که از این نظر در وضعیت خوبی قرار نداریم.

به گزارش عیارآنلاین، جواد کاظم‌نسب عنوان کرد: ما برنامه غذایی درستی نداریم و اکثر بیماری‌های موجود در اثر ضعف غذایی است؛ یعنی برنامه و ‌امکانات نداریم و این قضیه متاثر از وضعیت اقتصادی کشور است. مواد غذایی در کشور تولید می‌شود ولی مواد ارزان‌قیمتی است که نه کیفیت دارد و نه این‌که از نظر بهداشت مورد تایید است.

او ادامه داد: در حال حاضر اکثر مرغذاری ها در اثر نبود یارانه تعطیل هستند؛‌ در بخش کشاورزی هم نه آب تامین می‌شود و ‌نه نهاده‌های کشاورزی. در بخش شیلات هم به جای اینکه کمک کنیم، متاسفانه امکانات مورد نیاز تامین نمی‌شود؛ اگر شیلات را قوی کنیم هم درآمد ارزی دارد و هم تامین‌کننده مواد غذایی جامع است که متاسفانه به این مورد هم توجه خاصی نشده است.

این نماینده مجلس در بخش سلامت مواد غذایی هم بر لزوم نظارت بیشتر تاکید کرد و گفت: نیاز است که وزارت جهاد کشاورزی بیش از این ورود پیدا کند، هم در تولید کمک کند، برنامه کشت را به کشاورز توضیح دهد. متاسفانه نظارت ضعیف است؛گاهی اوقات سازمان دامپزشکی وزارت جهاد نظارتی را که باید انجام دهند، ‌انجام نمی‌دهند. مثلا مرغدار در کمتر از ۴۵ روز مرغ را تحویل بازار می‌دهد. اگر روند طبیعی باشد، این مدت باید از ۵۰ روز بگذرد اما حتی بعضی‌ از مرغداران، مرغ را ۳۵ روزه تحویل می‌دهند. این مساله با تزریق انواع و اقسام موادی است که به جای در نظر داشتن سلامت انسان خلاف این قضیه عمل می‌کنند و فقط بیماری‌ به دنبال دارد.

کاظم‌نسب تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید اشراف داشته باشد؛ الان که فقط ساختمان‌های مجلل دارند و تحرک و کارآیی لازم را ندارندT این مساله عامل مستقیمی است که ضربه مهلکی به جامعه می‌رساند. هم وزارت کشاورزی هم اداره بازرسی هم دامپزشکی و حتی محیط ‌زیست باید وارد شوند و ببینند وضعیت چطور است.

منبع: ایسنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: