۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷
معاون تولیدات امور دامی:

کاهش سن کشتار باعث ۵.٨ میلیارد صرفه جویی خواهد شد

معاون تولیدات امور دامی اعلام داشت: افق تولید ما ١.٢ کیلوگرمی می باشد که باعث ۵.٨ میلیارد ریال صرفه جویی ارزی در صنعت مرغداری خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن رکنی معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه همنشینی با مطبوعات کشاورزی گفت: افق دید ما تولید ١.٢ کیلوگرم در مرغ گوشتی است و هم اکنون این طرح بصورت ملی با تولید ١.٨ کیلوگرم وارد فاز اجرایی شده است.

وی افزود: دبیرخانه اجرایی کاهش وزن مرغ تولیدی در اتحادیه مرغ گوشتی است که تیم سیاست گذاری جلساتی به طور منظم سه ماهه انجام می شود. اجرای این طرح باعث صرفه جویی ۵.٨ میلیارد  بصورت ارزی در صنعت پرورش طیور خواهیم بود.
وی خاطر نشان کرد: به دلیل کشش کم بازار کاهش جوجه ریزی را داشتیم و با اجرای این طرح مشکلی برای تامین جوجه نخواهیم داشت.
اقتصاد و سلامت خانواده در اصل مهم در اجرای این طرح 
در ادامه این نشست، شاهرخ رمضان نژاد، مدیر روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی اعلام داشت: با گروههای مختلف این طرح به بحث و بررسی رسیده و امیدواریم بتوانیم این افق دید را به انجام برسانیم.
وی افزود: علاوه بر ۵.٨ میلیارد ریال هزینه صرفه جویی اجرای این طرح است و فواید بسیاری نیز برای اقتصاد و سلامت خانواده خواهد داشت. افزایش بهره وری یکی دیگر از آثار این طرح است که با اجرایی شدن آن شاهد مازاد تولید و کاهش قیمت خواهیم بود. قاعدتا یکی از آثار این سیاست کاهش قیمّت مرغ صادراتی خواهد بود.

منبع: اگنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: