ارائه خدمات سلامت به ۴۰ میلیون ایرانی در سازمان بیمه سلامت ایران

پاشا، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بیمه سلامت: ارائه خدمات سلامت به ۴۰ میلیون ایرانی در سازمان بیمه سلامت ایران صورت می گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا عباس پاشا، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بیمه سلامت از تدوین ۱۱ هدف استراتژیک برای رضایتمندی در بیمه سلامت خبر داد و تاکید کرد: آذربایجان غربی به عنوان اولین استان پایش و نظارت انتخاب شده است.

وی به بدهی بیش از ۵۷۰۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی و داروخانه‌های طرف قرارداد اشاره کرد و گفت: متاسفانه با رشد تعرفه ۴۴ درصدی سال ۹۳، اجرای کتاب ارزش‌های نسبی و طرح بیمه سلامت همگانی افراد نیازمند، موجب بروز مشکلاتی برای بیمه سلامت شد.

پاشا ادامه داد: قرار بود از طریق هدفمندی یارانه‌ها و مالیات بر ارزش افزوده منابع مالی ما تامین شود که متاسفانه با توجه به مشکلات پیش‌رو میسر نشد و در پایان سال ۹۳ این سازمان با ۵۷۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بیمه سلامت از اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید برای تامین این کسری خبر داد و گفت: دولت با پیگیری‌های مکرر، اصلاح بودجه در سال ۹۵ را مورد موافقت قرار داد و دستور انتشار ۸۰۰۰ میلیارد تومان اوراق اسلامی داد که در این راستا مقرر شد سازمان برنامه و بودجه ۲۰۰۰ میلیارد تومان آن را ظرف یک ماه آتی تزریق کند.

عباس پاشا، راهکار حل مشکلات بیمه سلامت را در طرح تجمیع منابع و برابری سرانه حق بیمه با سازمان تامین اجتماعی دانست.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: