روحانی:

آموزش و پرورش مهم‌ترین نهاد فرهنگی کشور است

روحانی، رئیس جمهور ایران: آموزش وپرورش مهمترین نهاد فرهنگی کشور است، هیچ نهاد فرهنگی درکشور مهمتر و کارسازتر از آموزش و پرورش نداریم. تصمیم گرفتیم از طریق اوراق صکوک اجاره بتوانیم ۴ هزار میلیارد تومان از درآمد این صکوک در اختیار آموزش و پرورش برای پاداش بازنشتگان هم سایر موارد بگذاریم. این مبلغ غیر از آن ۳۰ هزار میلیارد است.

به گزارش عیارآنلاین، صبح امروز دکتر حسن روحانی در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش که درصحن علنی مجلس شورای اسلامی درحال برگزاری است، اظهارکرد: بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در کلاس های درس، این همه معلمان دلسوز در سراسر کشور، کار بسیار بزرگ و سختی است.

وی با بیان اینکه، ما امروز رسیده ایم به نقطه ای که باید از یک نیروی جدیدی با توانمندی خوب استفاده و بهره برداری کنیم، افزود: دولت در زمینه آموزش و پرورش کار زیادی انجام داده است، در زمینه مادی، علی رغم اینکه وضع مالی دولت در سال گذشته و امسال با شرایط ایده آل فاصله داشته، اما می دانید که هزینه جاری آموزش و پرورش در سال ۹۲ حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و امسال در سال ۹۵ هزینه جاری آموزش و پرورش ۳۰ هزار میلیارد تومان است یعنی دو برابر سال ۹۲٫ در طول این سه سال ما اعتبارات را به بیش از دو برابر افزایش دادیم.

روحانی خاطرنشان کرد: همچنین تصمیم گرفتیم از طریق اوراق صکوک اجاره بتوانیم ۴ هزار میلیارد تومان از درآمد این صکوک در اختیار آموزش و پرورش برای پاداش بازنشتگان هم سایر موارد بگذاریم. این مبلغ غیر از آن ۳۰ هزار میلیارد است.

رئیس جمهور تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم در برابر خدمات بلند و غیرقابل اررزش گذاری این عزیزان و این خادمین ملت، نسل جوان و نوجوان به عنوان تشکر ساده پاسخگو باشیم. کار فرهنگی را نمی توان با پول ارزشگذاری کرد. آنها از جان و دل مایه می گذارند و با عشق کار می کنند. خدماتی که دولت انجام می دهد در حد توان ما است.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: