صادرات ۱۰۵۳ تن قزل‌آلای ویژه ایرانی به روسیه/ صادرات ۴۰ هزار تنی آبزیان در شش‌ماهه ابتدای امسال

بر اساس قرارداد منعقدشده با کشور روسیه قرار است یک‌هزار و ۵۳ تن قزل‌آلای ایرانی که رنگی شبیه سالمون و وزن مشخصی داشته باشد، به این کشور صادر شود.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرکل توسعه بازار سازمان شیلات ایران گفت: بر اساس قرارداد منعقدشده با کشور روسیه قرار است یک‌هزار و ۵۳ تن قزل‌آلای ویژه ایرانی به این کشور صادر شود که تاکنون شش محموله صادر شده و مابقی آن تا پایان سال انجام می‌شود.

عیسی گلشاهی افزود: ماهانه ۲۷۰ تن ماهی قزل‌آلایی که دارای رنگدانه نزدیک به سالامون باشد و از لحاظ غذایی ارزش بالایی داشته باشد، به این کشور صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای رنگ‌دهی به گوشت این ماهی، پرورش‌دهندگان کافی است از رنگدانه‌های مجاز خوراکی در پایان دوره پرورش استفاده کنند تا مطابق سلیقه مشتریان روسی شود.

گلشاهی ادامه داد: قزل‌آلای ایرانی با وزن‌های ۸۰۰ گرم تا یک کیلوگرمی و سرزده و شکم‌خالی در بازار روسیه خواهان زیادی دارد.

وی تصریح کرد: برای میگوی ایرانی تقاضاهای زیادی نیز از سوی روسیه و سایر کشورها وجود دارد، اما هنوز محصول برداشت‌شده از استخرهای پرورشی در مرحله عمل‌آوری بوده و صادرات نشده است.

قزل‌آلا و میگوی ایرانی راهی رومانی می‌شود

مدیرکل توسعه بازار سازمان شیلات ایران از مذاکره برای صادرات آبزیان ایرانی به کشور رومانی خبر داد و یادآور شد: کشور رومانی خواهان قزل‌آلا و میگوی ایرانی بوده و مذاکرات با این کشور در حال انجام است که به‌زودی محقق می‌شود.

گلشاهی تأکید کرد: کشور رومانی خواهان صادرات محصولات خود به ایران است و در مقابل واردات آبزیان ایرانی را خواهان است.

وی در پایان درباره میزان صادرات آبزیان در شش‌ماهه نخست امسال اظهار داشت: حدود ۴۰ هزار تن انواع آبزی تاکنون به کشورهای مختلف صادر شده که ارزش تقریبی آن ۱۱۰ میلیون دلار است و از لحاظ وزنی از رشد ۵۸ درصدی و از لحاظ ارزشی از رشد ۴۲ درصدی برخوردار است.

منبع: ایانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: