مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های روستایی:

سازمان خدمات حمایتی کشاورزی را طبق اصل ۴۴ می‌خریم

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های روستایی گفت: به دنبال خریداری سازمان خدمات حمایتی کشاورزی طبق اصل ۴۴ قانون اساسی هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رئیسی‌نژاد در حاشیه بازدید از تعاونی روستایی نمونه استان تهران، از رأی بالای ایران در فدراسیون بین‌المللی تعاونی‌های دنیا خبر داد و گفت: پس از روسیه و انگلیس، ایران به عنوان سومین کشور در عرصه تعاونی‌ها شناخته شد و به دنبال آن هستیم که به عنوان کشور اول منطقه نقش خود را ایفا کنیم، چرا که دفتر ICA اکنون در هند قرار دارد.

رئیسی‌نژاد اضافه کرد: برای نخستین‌بار ۱۴۲ رأی از مجموع ۱۹۵ کشور دنیا در ICA (سازمان بین‌المللی تعاونی‌ها) کسب کرده‌ایم که این سازمان تصمیم‌گیری‌های مهم در مورد سیاست‌های کلان تعاونی‌های سراسر دنیا را انجام می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به اینکه این اتحادیه ۳ هزار تعاونی روستایی را در زیرمجموعه خود در ۵۰ سال اخیر جای داده است، خاطرنشان کرد: تاکنون امر توزیع کود، سم و بذر را پیگیری کرده‌ایم و می‌خواهیم در کنار توزیع نهاده‌های کشاورزی، تأمین‌کننده آن هم باشیم و در همین راستا با نظر وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی به دنبال آن هستیم تا شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را طبق اصل ۴۴ خریداری کنیم.

به گفته رئیسی‌نژاد، اکنون رایزنی‌های لازم با سازمان خصوصی‌سازی انجام شده و این واگذاری به مفهوم آن نیست که تغییر در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از نظر ساختاری انجام شود، بلکه محل تأمین، تولید و توزیع نهاده‌های کشاورزی یکسان خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های روستایی به دو تجربه موفق این اتحادیه در بخش خصوصی‌سازی اشاره کرد و گفت: پیش از این، دو شرکت کشت و صنعت بزرگ را خریداری کرده‌ایم که نتایج مثبتی هم در پی داشته است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: