۸ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱
رئیس اتحادیه طلا و جواهر:

ایجاد بانک طلا در دستور کار است

رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به پیشنهاد ایجاد بانک طلا گفت:در این سیستم مردم طلای خود را اختیار بانک می‌گذارند و هر زمان که طلای خود را درخواست کردند بانک، طلا در اختیار آنها قرار می‌دهد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد کشتی‌آرای ادامه داد: بانک‌ها نیز پس از این‌که طلا را از مردم دریافت کردند آن را در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌دهند تا این واحدها سرمایه ایجاد شده را با وثیقه به کار گیرند و در فعالیت‌های مختلف از جمله صادرات از آن استفاده کنند و سالانه همان طلا را با کارمزد پایین به بانک بازگردانند.
رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر با تاکید بر این‌که طلا همواره در حال رشد قیمت بوده و کاهش قیمتی نداشته است، عنوان کرد: در این چرخه ارزش پول حفظ می‌شود و مردم طلای خود را به بانک، بانک طلای مورد نظر را به واحدهای تولیدی و واحدهای تولیدی این طلا را در فعالیت‌های مختلف به کار می‌گیرند تا سود بین مردم و بانک توزیع شود بدون این‌که ارزش سرمایه کم شده یا از بین برود.
به گفته کشتی‌آرای، می‌توان بانک که طلا را به صورت مجزا ایجاد کرد یا بانک‌ها در بخش‌های مختلف خود می‌توانند واحدی را به این مساله اختصاص دهند.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: