۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲

هیات بانکی ایران و اندونزی مذاکره کردند

هیاتی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سفر به جاکارتا پایتخت اندونزی با مقام های بانکی، سازمان نظارت مالی و وزارت هماهنگی امور اقتصادی این کشور جنوب شرق آسیا برای تسهیل روابط بانکی دو کشور و گسترش مناسبات اقتصادی مذاکره کردند.

به گزارش عیارآنلاین، سرپرستی هیات بانک مرکزی ایران را در این سفر و مذاکرات با مقام های بانکی و مالی اندونزی «احمد عزیزی» مشاور عالی رئیس کل بانک مرکزی کشورمان بر عهده داشت.
در این مذاکرات که روز جمعه انجام شد «محمد هاشم بت شکن» مدیر عامل بانک مسکن، «علی اشرف افخمی» مدیر عامل بانک صنعت و معدن و «حسین یعقوبی» مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند.
در این سفر که به منظور تسهیل روابط بانکی ایران و اندونزی در جهت گسترش روبط اقتصادی دوجانبه انجام شد، با مدیران و مقامات بانک مرکزی اندونزی، سازمان نظارت مالی و پولی (اوجکا)، چند بانک خصوصی و دولتی و وزارت هماهنگی امور اقتصادی و اتاق بازرگانی اندونزی دیدار و رایزنی شد.
در این مذاکرات با اشاره به وجود ظرفیت های بسیار برای همکاری ایران و اندونزی به ویژه در حوزه های اقتصادی و تجارت، بر اقدام برای رفع موانع موجود در راه توسعه همکاری های دو جانبه و تقویت روابط بانکی بین دو کشور تاکید شد.
طرفین همچنین در دستور کار قرار گرفتن همکاری های مالی و بانکی و برقراری روابط بانکی مستقیم را برای تسهیل توسعه روابط تجاری دو کشور مورد تاکید قرار دادند.
بنابر این گزارش، مقامات بانکی و مالی ایران و اندونزی با اظهار خرسندی از تحولات انجام شده در همکاری ها و ارتباطات بانکی میان دو کشور، توافق کردند با توجه به برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک در جاکارتا و سفر آتی «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی به تهران، تماس ها تا برقراری مستقیم روابط بانکی میان دو کشور ادامه یابد.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: