هاشمی:

بیمه ها اگر تجمیع نشود یعنی از مردم حمایت نمی شود

هاشمی، وزیر بهداشت: تجمیع بیمه ها قانونی است که عده ای نمی خواهند ان را اجرایی کنند و اگر بیمه درست نشود یعنی از مردم حمایت نمی شود.

به گزارش عیارآنلاین، تجمیع بیمه ها یکی از مهمترین گلوگاه های نظام سلامت به حساب آمده و به قدری مهم و جدی است که حتی در سیاست های ابلاغی سلامت مقام معظم رهبری به آن تاکید شده است.

بحث و گفت وگوی قانون تجمیع بیمه ها تمام شدنی نیست. سنگ های بزرگی که سازمان های بیمه گر در اجرای این قانون می اندازد نه تنها دستگاه متولی سلامت مردم را با مشکلات و چالش های بزرگی مواجه کرده بلکه به نوعی بازی با جان مردم محسوب می شود.
سلامت مردم شوخی بردار نیست اما معلوم نیست بالاخره تا کی تبعات کش و قوس های بین بیمارستان ها و سازمان های بیمه گر گریبان گیر مردم باقی می ماند. بدهی میلیارد بیمه ها به مراکز درمانی بسیاری از آن ها را فلج و حتی به اغما برده است.
رسانه ای شدن کش و قوس های تجمیع بیمه به ضرر مردم است
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت با بیان اینکه کشاندن بحث تجمیع بیمه ها به رسانه ها کار درستی نیست، افزود: این حرف ها باید در دولت زده شود این ها بدون تردید برای اثرگذاری روی تصمیم هایی است که نهایتا مردم را از حقوق حقه خود محروم کند.
وی بیان کرد: ما در طول سه سال گذشته در وزارت بهداشت به دنبال حمایت از مردم و توجه به درد و مشکلات آن ها بودیم و از نظر ما محرومترین آن ها حق دار ترین هستند.
قانونی که چندین سال پشت در بیمه ها مانده
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در مورد بیمه ها، قانون تجمیع در برنامه چهارم و پنجم توسعه تصویب اما اجرایی نشده، افزود: عده ای نمی خواهند که آن را اجرا کنند و بیمه اگر درست نشود به این معنی است که مردم حمایت نمی شوند.
هاشمی با بیان اینکه دفترچه ها دست مردم هست و خود آن ها می توانند قضاوت کنند و بگویند راضی هستند یا ناراضی اند، ادامه داد: مردم کاری ندارند که بیمه ها تجمیع می شود یا نه که می توانید بروید از آنها سوال کنید این همه گزارش و خبر از این موضوع پخش شد چه قدر به این موضوع توجه داشتند بلکه باید کمک کنیم مشکلات آن ها از بین برود یا حداقل کاهش پیدا کند.
مردم قانون گریزی را از مسئولان یاد می گیرند
وی ادامه داد: قانون نیز این موضوع را در نظر گرفته اما آن را اجرا نکردند و باید قبول کنیم که از قانون پذیری حرف می زنیم اما متاسفانه قانون گریزی بیش تر است که این موضوع مختص مردم هم نیست و شاید مردم کمترین جمعیت هستند که به مسئولان نگاه می کنند و قانون گریزی را از آنها یاد می گیرند.
حرف زدن گره ای را باز نمی کند به جای حرف عمل کنید
هاشمی گفت: مهم نیست که بیمه ها چطور تجمیع شود و منابع از کجا می رود، بیایند و مشکلات را  برطرف کنند زیرا با حرف زدن مشکل مردم حل نمی شود بلکه باید به حرف ها عمل کرد.
وی با بیان اینکه ما در وزارت بهداشت علاقه مندیم که بدون حاشیه سازی مشکل مردم را حل کنیم، افزود: اینجا هستیم که مشکلات را ازمیان برداریم نه اینکه با هم رقابت کنیم.
مصاحبه های که دردی دوا نمی کند/ تاکید رهبری بر اجرای تجمیع بیمه ها
وزیر بهداشت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای تجمیع بیمه ها گفت: من به این معتقدم که همه موضوعات و راه حل ها در سیاست های سلامت مقام معظم رهبری دیده شده اما برخی نمی خواهند آن را اجرا کنند که این موضوع را من به ایشان اطلاع داده ام.
هاشمی افزود: اگر راست می گویند در قالب قانون و برنامه ششم توسعه طرح تجمیع را اجرایی کنند و گریه هر چه قدر هم که مصاحبه کنیم فایده ای ندارد.
وی اظهار داشت: ما دوران دفاع مقدس را که یک خیر جمعی بود تجربه کردیم ای کاش فضایی کشور همیشه مانند آن دوران بود و اخلاق هر روز بیشتر در جامعه حاکم باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: