مدیر عامل بیمه سلامت:

تجمیع منابع پایه‌های نظام سلامت را مستحکم می‌کند

کبیر، مدیر عامل بیمه سلامت: اگر بخواهیم پایه‌های نظام سلامت را مستحکم و قوی کنیم، باید تجمیع منابع را دنبال و منابع سلامت را از طریق بیمه‌ها مدیریت کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمدجواد کبیر در مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون بیمه همگانی که در سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد با بیان اینکه مناسبت‌های مختلف، فرصتی برای مرور کارنامه کاری ما هستند گفت: بیمه سلامت همگانی، برگ زرین در کارنامه دولت تدبیر و امید در اجرای طرح تحول نظام سلامت بوده است.

وی افزود: قانون بیمه همگانی از سال ۷۴ تا ۹۲ بلاتکلیف مانده بود و مردم فاقد پوشش بیمه در نهایت در این دولت تحت پوشش و حمایت قرار گرفتند. وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۳ تاکنون گام‌های موثری در سازمان بیمه سلامت برداشته شد و توانستیم در یک آزمایش تاریخی اقدام ارزشمندی انجام دهیم گفت: سازمان بیمه سلامت یک سازمان بالنده، کارا و اثرگذار در حوزه اجتماعی است که توانستیم آن را ساماندهی کنیم و تاکنون به کمک کارشناسان و متخصصان گام‌های موثری برداشته‌ایم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: اگر طبق قانون، تجمیع منابع اتفاق می‌افتاد می‌توانستیم رنسانس دیگری در حوزه سلامت رقم بزنیم. وی تاکید کرد: اگر بخواهیم پایه‌های نظام سلامت را مستحکم و قوی کنیم، باید تجمیع منابع را دنبال و منابع سلامت را از طریق بیمه‌ها مدیریت کنیم.

منبع: شبکه خبر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: