همکاری مشترک ایران و الجزایر در حوزه سلامت

هاشمی، وزیر بهداشت: در شرایط جدید بین المللی و پس از توافق هسته ای ایران، فرصت بسیار مناسبی برای ارتقای همکاری های مشترک بخش خصوصی دو کشور ایران و الجزایر در حوزه های سلامت، صنعت، کشاورزی و آموزشی و پژوهشی فراهم آمده است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به سابقه دیرینه روابط ایران و الجزایر، گفت: در شرایط جدید بین المللی و پس از توافق هسته ای ایران، فرصت بسیار مناسبی برای ارتقای همکاری های مشترک بخش خصوصی دو کشور در حوزه های سلامت، صنعت، کشاورزی و آموزشی و پژوهشی فراهم آمده است.

وزیر بهداشت در مراسم امضای اسناد همکاری های دو کشور در حوزه سلامت که در وزارت بهداشت، جمعیت و اصلاحات بیمارستانی الجزایر برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر مسئولان سیاسی دو کشور که بر ارتقای همکاری های اقتصادی تاکید دارند، من نیز در مذاکرات طولانی با وزیر بهداشت الجزایر اطمینان داده ام که بتوانیم فصل نوینی در ارتقای همکاری های مشترک در حوزه سلامت به ویژه در حوزه های دارو، تجهیزات پزشکی و تعاملات علمی و پژوهشی تعریف کنیم.

وی با اشاره به امضای چهار سند همکاری مشترک حوزه سلامت ایران و الجزایر، یادآور شد: قبل از اجرای این اسناد، ما روز گذشته شاهد عمل و اراده طرفین ایران و الجزایر در ارتقای روابط بودیم و خط تولید یکی از داروها را که با مشارکت یکی از شرکت های خصوصی ایران و الجزایر تولید می شود را افتتاح کردیم و بنا داریم بیش از آن که صحبت و تفاهم کنیم، در جهت ارتقای همکاری های مشترک دو کشور، شاهد عمل باشیم.

هاشمی به بحران مالی ایران و رسیدن بهای نفت به یک چهارم قیمت جهانی اشاره کرد و گفت: تجربه دو سال گذشته نشان داد که اقتصاد ایران مقاوم است و با وجود این بحران ها دچار مشکل نمی شود.

وی افزود: با وجود تمام این مسائل، ما هرگز در ارائه خدمات به مردم کوتاهی و کم کاری نکردیم، در حالی که بزرگترین قدرت های صادر کننده نفت، با کسری بودجه مواجه شدند و خدمات خود به مردم را کاهش دادند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همکاری های مشترک دو کشور از طریق بخش خصوصی انجام می شود تا در بحران های اقتصادی بدون هیچ مشکلی همکاری های خود را ادامه بدهند و هدف ما نه واردات، بلکه تولید مشترک در الجزایر به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای منطقه خود و قاره آفریقا است.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: