عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

ارایه خدمات مطلوب به بیماران و شفافیت هزینه‌های سلامت با الکترونیکی شدن پرونده سلامت

هاشمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان: ارایه خدمات مطلوب به بیماران با الکترونیکی شدن پرونده سلامت محقق می‌شود، اگر پرونده‌های سلامت الکترونیکی شود شاهد شفاف سازی خدمات خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین، همایون هاشمی با تاکید بر ضرورت الکترونیکی شدن پرونده سلامت، افزود: اقداماتی که در حوزه سلامت وجود دارد دارای فرآیندی است که اگر بر پایه آی تی و الکترونیکی پیش رود هم هزینه های حوزه سلامت دارای مستندات خواهد شد هم برای برنامه ریزی های آینده اثربخش خواهد بود زیرا بر اساس یک آمار دقیق می‌توان این برنامه ریزی را به سرانجام رساند.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر پرونده‌های سلامت الکترونیکی شود چشم انداز روشنی در بهداشت و درمان رخ خواهد داد و با اتخاذ تصمیمات بهتر شاهد شفاف سازی خدمات خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در کشورهایی که سامانه‌ای برای الکترونیکی شدن پرونده سلامت دارند خدمات خوبی را به بیماران ارایه می‌کنند این درحالی است که با توجه به ازدیاد جمعیت در کشور، خدمات بهداشتی و درمانی نیز پیچیده تر می شود لذا این پیچیدگی های نظام شهروندی نیاز به داشتن آمار دقیق تر دارد.

وی یادآور شد: باید مدل خدمات الکترونیکی در حوزه سلامت را در اقصی نقاط مختلف کشور توسعه دهیم تا اطلاعات دقیقی از سلامت افراد از طریق پرونده های الکترونیکی آنها داشته باشیم.

هاشمی با بیان اینکه در قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه بر ضرورت الکترونیکی شدن پرونده سلامت تاکید شد، افزود: این قانون به دلایل مختلف نتوانست شکل اجرایی به خود گیرد که تلاش خواهیم کرد آن را در برنامه ششم توسعه بگنجانیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: البته در زمان اجرای برنامه چهارم توسعه، تا حدودی زیر ساخت های لازم برای الکترونیکی شدن پرونده سلامت فراهم شد تاجایی که برخی دستگاه ها مکلف به فراهم سازی این زیرساخت ها شدند اما هنوز به طور کامل این قانون اجرایی نشده است.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: