۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۹
آرش کردی گفت:

کمبود منابع مالی گریبانگیر صنعت برق است

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توانیر در خصوص چالش های پیش روی تحقق اهداف صنعت برق اظهار داشت: مهمترین بحث برای شرکت توانیر نگهداشت، تداوم و توسعه نیروگاه های تولید برق است که در این مسیر مشکلات مالی مانعی برای تحقق این اهداف در حوزه انرژی بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، آرش کردی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی  توانیر با اشاره به عبور از اوج مصرف برق در تابستان اظهار داشت: کلیه فعالیت ها برای عبور از اوج مصرف تابستان انجام گرفت تا با ارزیابی دقیق تر، نقاط قوت و ضعف برای برنامه ریزی سال آینده صورت گیرد، تا ضمن افزایش بهره وری تاسیسات نیروگاهی، تلفات در شبکه های فوق توزیع برق نیز کاهش یابد.

وی بابیان اینکه تابستان امسال مصرف و  تولید برق به نقطه سربه سر رسید، گفت:این امر به تاسیسات نیروگاهی صدمات جدی وارد نکرده و فعالیت به طور طبیعی ادامه دارد.

کردی با اشاره به اینکه ظرفیت تعمیرات نیروگاهی در سال جاری بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار مگاوات است، افزود: شرکت توانیر در این فصل بر روی تعمیرات، نگهداری سامانه و حفظ آمادگی برای سال آینده متمرکز شده است.

این مقام مسئول در ادامه در خصوص راهبرد های آینده این شرکت، اظهار داشت: پروژه های حساس برای سال آینده نیز شناسایی و اقدامات لازم برای راه اندازی آن فراهم شده است که مجموعه این عوامل، مهمترین وظایف شرکت توانیر را برای سال آینده تشکیل می دهد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توانیر در خصوص چالش های پیش روی تحقق اهداف مذکور برای سال آینده نیز اظهار داشت: مهمترین بحث برای شرکت توانیر نگهداشت، تداوم و توسعه نیروگاه های تولید برق است که در این مسیر مشکلات مالی مانعی برای تحقق  این اهداف در حوزه انرژی بوده است.

وی در پایان یادآور شد: به سبب اینکه تنها ۶۰ درصد قیمت برق را از مشترکین دریافت می کنیم  این امر تامین منابع مالی  را مشکل روبرو می کند اما برای مقابله با این کمبود ها فعالیت بخش های حساس و حیاتی را اولویت بندی کرده ایم تا در روند تامین برق خللی ایجاد نشود.

منبع: برق نیوز

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: