۱۰۲هزار رویداد طلاق در کشور ثبت شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: تعداد طلاق ثبت شده در سال جاری در کشور، ۱۰۲ هزار و ۸۱ رویداد است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید درخشان نیا ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به این نکته که با تلاش گسترده مسئولان در کشور مشکلات صدور کارت هوشمند ملی در حال مرتفع شدن است، بیان داشت: تعداد تکمیل ثبت نام انجام شده جهت دریافت کارت هوشمند ملی در کشور از ابتدای طرح، ۱۷میلیون و ۷۲۵ هزار و ۶۵۵ مورد است که ۹ میلیون و ۳۳۷هزار و ۶۱۱ مورد آن مربوط به سال ۹۵ است.

وی افزود: تعداد درخواست تکمیل شده برای ساکنان استان هرمزگان، از ابتدای طرح تا کنون، ۳۴۹ هزار و ۴۸۳ مورد بوده است، که ۱۸۱هزار و ۳۳۹ مورد آن مربوط به سال جاری است.

درخشان نیا تعداد کارت های هوشمند صادره تا پایان مهر ماه جاری را ۱۱میلیون و ۱۶۳هزار و ۶۳۳ قطعه اعلام کرد که سهم استان هرمزگان ۲۲۱هزار و ۵۲۲ کارت هوشمند است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور، موضوع جمعیت را یکی از دغدغه های جدی نظام دانست و گفت: سیاست های کلی جمعیت، نقشه راه نظام برنامه ریزی ملی در تحقق اهداف توسعه ای کشور است.

وی همچنین از شکل گیری شورای راهبردی جمعیت استانها با دستور وزیر کشور در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: مدیران کل ثبت احوال استانها به عنوان دبیر ایران شورا، ملزم به پیگیری دستور کارهایی هستند که به زودی و با شکل گیری کمیته مشورتی سیاست های کلی جمعیت ذیل شورای اجتماعی کشور به استانها ابلاغ خواهد شد.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری به نامگذاری دهه ۲۰۱۵ – ۲۰۲۴ به عنوان دهه ثبت احوال و آمار حیاتی در آسیا و اقیانوسیه اشاره کرد و ابرازداشت: نظام ثبت احوال در کشور ما نسبت به کشورهای اسیا و اقیانوسیه وضعیت بسیار مطلوبی دارد ولی برخی برنامه های در دست اقدام، در صورت حمایت همه جانبه مردم و مسئولان سطح کیفی داده های جمعیتی ثبتی کشور را به مطلوب ترین حد ممکن خواهد رسانید. یکی از مهمترین این برنامه ها، ثبت تغییر نشانی است که به صورت رایگان در درگاه ملی ثبت احوال قابل انجام است.

وی خواستار آن شد تا رسانه ها با اطلاع رسانی وسیع در مورد ضرورت اعلام سریع تغییر نشانی افراد، زمینه تولید آمار دقیق مهاجرت در کشور را فراهم کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در ادامه در تشریح برخی آمارهای جمعیتی استان و کشور، عنوان کرد: بر حسب داده های جمعیتی موجود در سازمان ثبت احوال کشور، تعداد جمعیت کشور در پایان مهر ماه جاری ۸۰میلیون و ۳۹۳هزار نفر بوده است از این تعداد یک میلیون و ۷۱۱هزار نفر معادل ۲.۱درصد ساکن استان هرمزگان هستند.

درخشان نیا تصریح کرد: بر اساس داده های پایگاه اطلاعات جمعیت کشور، در حال حاضر، نرخ رشد طبیعی جمعیت کشور بدون احتساب مهاجرت، ۱.۴۳ درصد و در هرمزگان ۱.۱ درصد محاسبه می شود.

وی عنوان کرد: در کل کشور در هفت ماهه سال جاری، ۹۰۶هزار و ۵۸۵ ولادت به ثبت رسیده است که سهم استان هرمزگان از کل ولادت های ثبت شده در کشور، ۲۴هزار و ۵۹۶ رویداد معادل ۲.۷درصد است. میزان موالید ثبت شده در هرمزگان، به ازا هر هزار نفر جمعیت، ۲۴.۶ در هزار بوده که از میانگین کشوری ۱۹.۸ در هزار نفر بالاتر است.

بنا به اعلام معاون وزیر کشور، در سال جاری ۴۴۸هزار و ۹۴۵ رویداد ازدواج در کشور به ثبت رسیده است. که البته برخی از این رویدادهای به ثبت رسیده مربوط به سنوات گذشته است. سهم استان هرمزگان از این تعداد ازدواج، ۱۰هزار و ۳۵۶ روداد معادل ۲.۳ درصد اعلام شده است.

وی افزود: نرخ ازدواج در کشور، ۸.۷ در هر هزار نفر جمعیت و در استان هرمزگان، ۸.۲ در هر هزار نفر جمعیت است.

به گفته درخشان نیا، میانگین سن مردان استان هرمزگان در اولین ازدواج ۲۶سال و میانگین سن زنان ۲۲سال بوده است، این شاخص ملی ۲۷.۵ و ۲۲ سال است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور، تعداد طلاق ثبت شده در سال جاری را در کشور، ۱۰۲ هزار و ۸۱ رویداد و در استان هرمزگان، یک هزار و ۷۸۲رویداد ۱.۷ درصد از کل طلاق های ثبت شده در کشور اعلام کرد.

به گفته وی، میانگین سن مردان در زمان وقوع طلاق در استان هرمزگان، ۳۴ و در کشور ۳۶ سال بوده است این شاخص برای زنان، در هرمزگان ۲۹سال و در کشور ۳۱ سال است.

منبع: تابناک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: