۸۰ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر، جمعیت کشور تا پایان مهرامسال

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه جمعیت کشور تا پایان مهرامسال برابر با ۸۰ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر بوده، گفت: نرخ رشد جمعیت ایران یک و ۴۳ صدم درصد است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید درخشان نیا سه شنبه در حاشیه تودیع و معرفی مدیرکل ثبت احوال هرمزگان اظهار داشت: استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و خراسان رضوی بیشترین نرخ رشد و استان های گیلان ، مازندران و مرکزی کمترین نرخ رشد را در کشور به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: امسال ۹۰۶ هزار و ۵۸۵ رویداد ولاد در کشور به ثبت رسید که شاخص میزان موالید برابر با ۱۹ و هشت دهم در هزار نفر می باشد.
معاون وزیر کشور اضافه کرد: استان های دارای بیشترین میزان ولادت ثبت شده شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان رضوی و استان های دارای کمترین میزان ثبت ولادت شامل گیلان، مازندران و مرکزی است.
بنا به گفته وی، ۲۱۱ هزار و ۷۲۰ واقعه فوت نیز در هفت ماهه سال جاری به ثبت رسیده که شاخص میزان ثبت فوت چهار و هفت دهم در هر هزار نفر است.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور ابراز داشت: استان های دارای بیشترین میزان ثبت فوت شامل چهارمحال و بختیاری، گیلان و آذربایجان شرقی و استان های دارای کمترین میزان ثبت فوت شامل البرز، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر است.
درخشان نیا گفت: ۴۴۸ هزار و ۹۴۵ رویداد ازدواج نیز در این مدت به ثبت رسید که شاخص ازدواج کشور را هشت و هفت دهم در هزار نفر نشان می دهد.
وی افزود: اردبیل، کردستان و خراسان شمالی استان هایی دارای بیشترین میزان ثبت ازدواج و تهران، سمنان و اصفهان استان های دارای کمترین میزان ثبت ازدواج هستند.
وی یاد آور شد: میانگین سن ازدواج کشور ۲۸ و ۶ دهم سال در مردان و ۲۳ و ۹ دهم سال در زنان است.
معاون وزیر کشور ادامه داد: ۱۰۲ هزار و ۸۱ رویداد طلاق در هفت ماهه سال جاری به ثبت رسیده که شاخص آن ۲ و یک دهم در هزار است.
درخشان نیا اشاره کرد: استان های دارای بیشترین میزان ثبت طلاق شامل البرز ، گیلان ، خراسان رضوی و کرمانشاه و استان های دارای کمترین میزان ثبت طلاق شامل استان های سیستان و بلوچستان، ایلام، یزد و چهارمحال و بختیاری است.
معاون وزیر کشور میانگین سن طلاق را ۳۵ و هشت دهم سال در مردان و ۳۰ و ۹ دهم سال در زنان عنوان کرد.
بنا به اظهار رئیس سازمان ثبت احوال کشور، نسبت ازدواج به طلاق کشور چهار و چهار دهم ( ثبت یک طلاق در مقابل هر چهار و چهار ازدواج ثبت شده) است.
وی اضافه کرد: استان های سیستان و بلوچستان، ایلام و چهار محال و بختیاری دارای بیشترین نسبت ازدواج به طلاق و استان های البرز ، خراسان رضوی و قم استان های دارای کمترین نسبت ازدواج به طلاق در کشور هستند.
درخشان نیار یادآور شد: میانگین طول مدت زندگی مشترک در طلاق های ثبت شده هشت و شش دهم سال بوده که ۱۱ و سه دهم درصد زوج ها دوام زندگی کمتر از یک سال داشته اند و در مجموع ۴۵ و پنج دهم درصد طلاق ها مربوط به پنج سال اول زندگی مشترک بوده است.

منبع: تابناک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: