نماینده مجلس:

جلوگیری از احتکار شکر برای تنظیم بازار الزامی است

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت:درحالت عادی ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزارتن کسری شکر داشتیم،اما امسال نه تنها نیازی به واردات نداریم بلکه احتمال دارد با این حجم تولید با مازاد تولید نیز روبرو شویم.

به گزارش عیارآنلاین، رمضانعلی سبحانی فر درباره کشت پاییزه چغندرقند،گفت: شیوه های کشت مناسب عاملی  برای افزایش میزان تولید محصولی همچون چغندرقند است؛زیرا کشت هایی همچون پاییزه در تولید چغندرقند به نحومطلوب عملیاتی شده است،بنابراین احتمال دارد که امسال ما با مازاد تولید شکر نیز روبرو شویم.

نماینده مردم سبزوار درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورمان قابلیت مناسبی بویژه درکشت پاییزه چغندرقند دارد،تصریح کرد:کشور امسال  با توجه به حجم  تولید چغندرقند نیازی به واردات شکر ندارد.

 وی ادامه داد:مدیریت تنظیم بازار محصولات کشاورزی بدیهی است که به عهده دولت است؛بنابراین دولت باید از احتکار محصولی مانند شکر با تمهیدات اصولی جلوگیری کند تا بازار شکر به نحو کارشناسانه ای به تعادل برسد.

سبحانی فر،افزود:بدیهی است که امسال ما در زمینه واردات شکر بی نیاز خواهیم شد؛زیرا حجم تولید به حدی است که بطورحتم کفاف مصرف داخلی را می دهد؛اما با توجه  شیوه های مناسب تولید چغندر قند به نظر می رسد؛باید  فکری به حال مازاد تولید شکر جهت صادرات این محصول کرد.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن  مجلس ،یادآورشد:بحث برندسازی،فرآوری محصول،بازاریابی بین المللی از  اولویت های است که باید در راستای صادرات محصولی همچون شکر در اولویت  قرار  بگیرد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: