۷ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵
توسعه زیرساخت های گازرسانی در جنوب شرق کشور

طرح گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق سی ان جی کلید خورد

طرح گازرسانی به نیروگاه چابهار با تصویب در شورای اقتصاد و همکاری بخش خصوصی کلید خورد.

محمود آستانه، مشاور وزیر نفت در امور گاز درباره این طرح گفت: این طرح بزرگ با همکاری بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته و پیمانکار پروژه هم اکنون در منطقه مشغول به کار است.
مشاور وزیر نفت در امور گاز افزود: در قالب این طرح، خوراک نیروگاه چابهار از طریق مخزن های سی ان جی تامین می شود.
وی با بیان این که گازرسانی به نیروگاه چابهار سبب رونق کسب و کار در استان سیستان و بلوچستان می شود، اظهار کرد: اجرای این طرح افزون بر جایگزینی گاز با سوخت های مایع و صرفه جویی ها اقتصادی سبب ایجاد اشتغال و رونق استان نیز می شود.
آستانه با بیان این که تمام هزینه های اجرای این طرح برعهده بخش خصوصی است، عنوان کرد: براساس قرارداد، شرکت گاز در ازای هر مترمکعب گازی که به نیروگاه چابهار تحویل می شود مبلغ مشخصی به پیمانکار پروژه پرداخت می کند.
وی با بیان این که افزایش حجم تحویل گاز به نیروگاه به نفع هر دوطرف است، تاکید کرد: آزادسازی سوخت مایع، صرفه جویی اقتصادی و حفظ محیط زیست از جمله مزایای اجرای این طرح به شمار می رود.
طرح نیروگاه چابهار شامل دو واحد گازی به ظرفیت ۱۵۷٫۵ مگاوات (در مجموع ۳۱۵ مگاوات) در شرایط ایزو (ISO) بوده که در آن از دو واحد توربین گاز V٩۴,٢ استفاده شده است. این نیروگاه در کیلومتر ۱۵ جاده چابهار – ایرانشهر واقع شده است.
منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: