پرداخت تسهیلات با نرخ ۴ تا ۷درصدی برای متقاضیان نوسازی

مدیرکل راه وشهرسازی استان قزوین از پرداخت تسهیلات با نرخ ۴ تا ۷ درصدی برای متقاضیان نوسازی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، حامد مانی‌فر، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: با توجه به لزوم رونق بخشی در بازار مسکن با استفاده از ظرفیت موجود در بافت های ناکارآمد و محلات هدف بازآفرینی شهری، به متقاضیان انجام نوسازی در این بافت‌ها تسهیلات کم بهره تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

وی گفت: به منظور حمایت از فرآیند نوسازی مسکن در محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری و در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد: پرداخت این تسهیلات در راستای رونق بخشیدن بخش مسکن و ساماندهی حاشیه نشینی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد است.
مانی‌فر خاطرنشان کرد: محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری شامل بافت‌های فرسوده میانی، بافتهای تاریخی و سایر سکونت گاه‌های غیررسمی است.
همچنین رافع ناصری‌فر، رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین نیز با اشاره به جزئیات این تسهیلات گفت: متقاضیانی که از طریق تجمیع پلاک اقدام به نوسازی و دریافت پروانه ساخت نمایند می توانند تسهیلات ودیعه مسکن با نرخ ۴ تا ۷ درصد را دریافت نمایند.
وی خاطر نشان کرد: سقف تسهیلات پرداختی حداکثر مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال در شهرستان قزوین و ۱۰۰ میلیون ریال در سایر شهرستانهای استان است.
ناصری‌فر با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات دو ساله است، تاکید کرد: تسهیلات پرداختی برای هر پلاک تجمیعی به صورت جداگانه است که از طریق بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود.
وی در پایان افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات می‌توانند جهت بررسی مدارک و اخذ معرفی نامه به اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین و یا شهرداری های سطح استان مراجعه نمایند.

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: