تولید انواع میوه در کشور پاسخگو نیاز داخلی است

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه تولید پرتقال تامسون شمال برمدار رونق و فراوانی است ، گفت: معضل قاچاق میوه در کشور تا حدودی مهار شده است.

به گزارش عیارآنلاین، حسین مهاجران در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: از مجموع ۲۴ قلم میوه در حال حاضر واردات در چند قلم از قبیل پرتقال آفریقایی، پرتقال ترکیه ای، لیمو ترش برزیل و ترکیه و نهایت آووکادو ترکیه محدود شده است.

وی همچنین با بیان اینکه تولید انواع میوه در کشور پاسخگو نیاز داخلی است، اظهار داشت: میوه های تولید داخلی دارای دو ویژگی ممتاز همچون کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند.

رئیس اتحادیه رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اعلام اینکه معضل قاچاق میوه در کشور تا حدودی مهار شده است، گفت: با توجه به اینکه بهترین، خوش طعم ترین و ارزان ترین میوه های دنیا در ایران تولید می شود حال سئوال این است که چرا برخی به دنبال میوه های وارداتی هستند؟

وی در ادامه با اعلام اینکه پرتقال کوهستان جنوب از نظر طعم و کیفیت در دنیا نظیر ندارد، افزود: در حال حاضر قیمت پرتقال کوهستان جنوب

بین چهار تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ تومان و پرتقال تامسون شمال به قیمت هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

مهاجران گفت : امسال میزان تولید پرتقال تامسون در شمال کشور بسیار بالا است و نوسانی در قیمت این محصول متصور نیست.

وی همچنین با اشاره به اینکه آووکادو در شمال ایران تولید ولی مقدار این محصول ناکافی است، گفت: قیمت میوه آووکادو داخلی حتی پائین تر ازمشابه وارداتی است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی یادآورشد: در حال حاضر قیمت آووکادو تولید داخلی ۷ تا ۸ هزار تومان اما قیمت وارداتی این محصول ۱۰ هزار تومان است.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: