لزوم تدوین برنامه برای ارتقای تحصیلات معلمان از سمت وزارت آموزش و پرورش

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به این که ادامه تحصیل فرهنگیان امری واجب و یکی از عوامل بالا رفتن سطح نظام آموزشی است، بخشنامه‌ وزارت آموزش‌وپرورش در این خصوص را «بسیار نامعقول» و «عجیب» توصیف کرد.

به گزارش عیارآنلاین، امیر خجسته با اشاره به این که ادامه تحصیل فرهنگیان امری واجب و یکی از عوامل بالا رفتن سطح نظام آموزشی است گفت: بخشنامه‌ای که آموزش و پرورش بر اساس آن جلوی ادامه تحصیل فرهنگیان را بیشتر از یک بار در طول خدمت می‌گیرد، بسیار نامعقول و عجیب است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: این که به یک معلم لیسانسه پس از ورود و استخدام در آموزش و پرورش گفته شود فقط می‌تواند تا یک مقطع دیگر تحصیل کند و جلوی کسب دانش بیش از یک مقطع برای او غیر قابل پذیرش است؛ یعنی ضربه زدن به بدنه آموزشی کشور، البته باید راهکارهایی برای جلوگیری از مدرک گرایی هم اندیشیده شود تا معلمین در مسیر واقعی تحصیلات تکمیلی قدم بردارند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس افزود: جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان، غلط و بی‌منطق است و در این مورد قاطبه مجلس عدم رضایت خود را در مورد این بخشنامه ابراز داشته‌اند و در حال پیگیری برای منتفی کردن این بخشنامه هستیم.

وی با اشاره به مراجعات متعدد معلمین حوزه انتخابیه خود جهت پیگیری این مشکل گفت: اکثر این قشر زحمت‌کش انگیزه‌های خود را برای داشتن اهداف بلند مدت آموزشی و بالا بردن سطح تحصیلی دانش آموزان همگام با بالا رفتن سطح تحصیلی خود به خاطر این گونه بخشنامه‌های بازدارنده از دست داده‌اند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اجازه ادامه تحصیل به فرهنگیان داده شود، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش به جای جلوگیری از تحصیل و ارتقا معلمین تا سطوح بالاتر باید خود برنامه مدونی برای تحصیلات ضمن خدمت معلمان در نظر بگیرد تا بالا رفتن سطح علمی معلمان نیز با برنامه‌ریزی و بر اساس نیازهای آموزش و پرورش ارتقا یابد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: