۷ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶

مدیرکل دفتر آموزشهای غیردولتی وزارت علوم: موسسات غیرانتفاعی تعطیل شده کمتر از ۲۰۰ دانشجو داشته اند

مدیرکل دفتر آموزشهای غیردولتی وزارت علوم درباره تعداد دانشجویان موسسات غیرانتفاعی تعطیل شده و اعتبار مدارک آنها توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش عیارآنلاین،کارن ابری نیا مدیرکل دفتر آموزشهای غیردولتی وزارت علوم  گفت: موسسات غیرانتفاعی که تعطیل می شوند اغلب زیر ۲۰۰ نفر، دانشجو دارند که تعداد آنها آنچنان زیاد نیست.

وی با بیان اینکه معمولا دانشجویان این موسسات در شرف فارغ التحصیلی هستند، ادامه داد: هرچند که تصمیم به تعطیلی موسسه ای گرفته می شود اما آن موسسه تا زمان اتمام تحصیل و فارغ التحصیل شدن دانشجویانش مجاز به ادامه فعالیت است.

ابری نیا اظهار داشت: درصورتی که موسسه توان اداره و ادامه فعالیت را حتی تازمان فارغ التحصیلی دانشجویانش نداشته باشد، تمام دانشجویان به موسسات همجوار در همان رشته منتقل می شوند.

مدیرکل دفتر آموزشهای غیردولتی وزارت علوم در پاسخ به این سوال که اعتبار مدارک این دانشجویان چگونه است، گفت: مراحل پذیرش، ارائه و اعتبار مدرک تمام موسسات و دانشگاههای غیردولتی مشابه موسسات دولتی است و هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

به گفته وی، دانشجویان اینگونه موسسات بابت ارائه و اعتبار مدرک خود نگرانی نداشته باشند.

ابری نیا با بیان اینکه هدف وزارت علوم تعطیلی موسسات و دانشگاههای غیرانتفاعی نیست، ادامه داد: از آنجا که اینگونه دانشگاهها بدون مصرف حتی یک ریال از بودجه عمومی و بیت المال مشغول فعالیت هستند، ما قصد توانمندی آنها را داریم و لذا به موسساتی که اندکی ضعف عملکرد دارند مهلتی برای ارتقای کیفیت داده می شود و درصورتی که نتوانند براساس استانداردهای وزارت علوم حرکت کرده و پاسخگوی نیازهای دانشجویانشان باشند تصمیم جدی برای آنها گرفته می شود.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: