۶ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵

ادغام دانشگاه پیام نور و علمی ـ کاربردی در مرحله مطالعه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سطح کشور با کمبود ۷۵ هزار خوابگاه دانشجویی مواجه هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی صبح امروز در حاشیه بازدید از بخش‌های خوابگاه دخترانه مصلی‌نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود ۷۵ هزار خوابگاه دانشجویی در کشور کمبود وجود دارد که نیازمند توجه خیرین و بخش خصوصی است.

وی افزود: ۲۵ هزار خوابگاه مربوط به دانشجویان متأهل نیز با کمبودهایی روبه‌رو است که با آن مواجه هستیم و لازم است تا با توجه به نیازها، تأمین شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ۲۰ فضای خوابگاهی خیّرساز اکنون در حال  اجرا است، اضافه کرد: اخیراً یکی از خوابگاه‌ها در مشهد و امروز هم در بجنورد بهره‌برداری شدند.

وی، ظرفیت هر یک از این خوابگاه‌های دانشجویی را حدود ۲۰۰ دانشجو اعلام کرد و متذکر شد: با اجرای این طرح‌ها، تنها بخشی از کمبودها در این بخش تأمین شده و نیازمند ورود خیّرین است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ساخت خوابگاه‌های دولتی در برنامه پنجم توسعه متوقف‌ شده است، تبیین کرد: در برنامه ششم توسعه هم نسبت به ساخت خوابگاه‌های دولتی سکوت شده است.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رشته‌های دانشگاهی از سوی وزارت علوم  بازنگری شده است، توضیح داد: در آینده به آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها بیشتر توجه می‌شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره ادغام دانشگاه‌های پیام نور و علمی و کاربردی هم اظهار کرد: ادغام دانشگاه‌های پیام نور و علمی و کاربردی اکنون در حال مطالعه است.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: