۷ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱

آمایش دانشگاه آزاد ذیل وزارت علوم و بهداشت قرار می‌گیرد

در جلسه ۸۴ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، به ریاست دکتر محمدرضامخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد آمایش دانشگاه آزاد ذیل وزارت علوم و بهداشت قرار گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در تشریح دستور و مصوبات این جلسه گفت: بحث اول، ادامه بررسی سند آمایش آموزش عالی دانشگاه آزاد بود که ریاست دانشگاه آزاد نیز در خصوص مصوبات جلسات قبل هم نظراتی داشت و به صورت مکتوب پیشنهاد خروج این موضوع از دستور کار جلسه شورا را ارائه کرده بود. که با نظر اعضای جلسه چنین جمع بندی شد که نظرات دکتر میرزاده در صحن علنی جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رئیس جمهور، مطرح شود.

 دکتر کبگانیان با اشاره به تاکید اعضای جلسه بر یکسان بودن استاندارهای آموزشی در کل کشور گفت: بر این مبنا و با پیشنهاد ریاست دانشگاه آزاد قرار شدکه آمایش دانشگاه آزاد اسلامی ذیل دو وزارتخانه وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد و هر چه رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نظر دادند بر همان اساس پیش خواهد رفت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی سپس به تشریح رصد سند آمایش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سلامت پرداخت و گفت: در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گزارش پیشرفت تمام اسناد مصوب؛ دریافت و نهایی و در صحن علنی شورا ارائه می شوند که در جلسه اخیر نیز آقایان دکتر باقر لاریجانی و دکتر سراجی دبیر آمایش حوزه بهداشت و سلامت گزارشی در خصوص سندآمایش وزارت بهداشت ارائه کردند.
وی افزود: تشکیل گروه های مشترک بین رشته ای بین حوزه سلامت و سایر علوم از اقدامات وزارت بهداشت در این زمینه است که پیشرفت خوبی است تا رشته ای پزشکی با سایر علوم مهندسی و پایه نزدیک شوند.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: تهیه، تصویب و ابلاغ بسته ای تحت عنوان اعتلای اخلاق پزشکی، تهیه کتاب های مرجع در رشته های تخصصی سلامت و ارجاع برخی امور به بخش غیردولتی، پیشرفت در فعالیت بین المللی پزشکی، توسعه آموزش مجازی و اعتبار بخشی بخش آموزش عالی از دیگراقدامات انجام شده مندرج در گزارش وزات بهداشت بوده است.
 به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی،  دکتر کبگانیان در خاتمه اظهار داشت: با پیشنهاد اعضای جلسه مقرر شد این گزارش به سند مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی نزدیک شود و هم چنین دانشگاههای علوم پزشکی بتوانند در کشورهای همسایه شعبه هایی داشته باشند و سطح بندی و رتبه بندی دانشگاه ها نیز بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و در نهایت ماموریت گرا شدن دانشگاه های علوم پزشکی را به صورت کمی مد نظر قرار گیرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: