۶ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰

فرهادی: طرح آمایش آموزش عالی در کشور باید اجرا شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با برشمردن ظرفیت‌های آمایش آموزش عالی گفت: طرح آمایش آموزش عالی در کشور باید اجرا شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی پیش از ظهر امروز در نشست خیرین و دانشگاهیان استان خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به متقاضیان ورود به دانشگاه دولتی می‌طلبد تا طرح آمایش آموزش عالی که مصوب شد، اجرا شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دانشگاه‌های کشور به ۱۰ منطقه تبدیل‌ شده که باید این موضوع مدیریت شود تا مسائل سامان یافته و بعضا توسعه یابد و هم عدالت اجتماعی محقق شود و رشته‌های متوازن را در سطح مراکز آموزش عالی کشور داشته باشیم.

وی گفت: نزدیک به ۵۰ بنیاد علمی و تحقیقاتی در حوزه علم و فناوری شکل‌ گرفته است و در شهرهای مختلف این بنیادها را داریم و امیدواریم در خراسان شمالی هم بنیادهای خیریه را داشته باشیم.

فرهادی با اشاره به لزوم توجه به موضوع پشتوانه درآمدی دانشگاه‌ها که اکنون در دانشگاه‌های مختلف کشور در دنیا مورد توجه قرار می‌گیرد تصریح کرد: ازاین‌رو امیدواریم با حضور افراد متمکن وقف در حوزه آموزش عالی به‌عنوان پشتوانه درآمدی دانشگاه‌ها را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وضعمان از نظر آموزش عالی خوب است اما باید بیشتر در این عرصه تلاش شود گفت: هم وظیفه دولت است که شرایط و امکانان را برای آموزش عالی فراهم کند و هم باید از ظرفیت‌های مردمی برای این بخش استفاده شود تا خدمتی به عرصه علمی کشور بشود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با یادآوری اینکه دانشگاه بجنورد دانشگاه جوانی است تصریح کرد: با این‌ همه این دانشگاه با وجود پایین بودن سرانه‌ها اما به‌واسطه برخورداری از ظرفیت‌های اساتید و نیروهای مناسب از برخی دانشگاه‌های با سابقه جلوتر است.

وی با برشمردن ظرفیت‌های این استان هم گفت: استان خراسان شمالی هم جایگاه ویژه از نظر صنایع و کشاورزی داشته که برای توسعه این بخش‌ها می‌توان از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده شود.

فرهادی خاطرنشان کرد: امیدواریم با کارهایی که در حال انجام است دانشگاه بجنورد به یکی از دانشگاه‌های مطرح در برخی موضوعات خاص تبدیل شود.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: