۶ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰

مدیرکل وزارتی وزارت علوم: توسعه آموزش عالی مبتنی بر سند آمایش در اولویت کاری وزارتخانه است

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توسعه کیفی آموزش عالی مبتنی بر سند آمایش در اولویت و دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالحسین فریدون بعدازظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس جدید مجتمع آموزش عالی اسفراین اظهار کرد: در برخی دوره‌ها در آموزش عالی شاهد توسعه بی‌رویه رشته‌های مختلف دانشگاهی بوده‌ایم که می‌بایست این رشته‌های دانشگاهی ساماندهی شوند.

وی گفت: توسعه کیفی آموزش عالی مبتنی بر سند آمایش در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد که بر همین اساس دانشگاه‌های کشور به ۱۰ منطقه تقسیم خواهند شد.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: محور توسعه آموزش عالی سند آمایش سرزمین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

فریدون با بیان اینکه ارتقای دانشگاه‌های کارآفرین و پاسخگوی مسائل و مشکلات منطقه در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد تصریح کرد: اساسا نباید بدون توجه به نیازها و اولویت‌ها به دنبال توسعه رشته‌ها باشیم که تامین نیازهای محلی و بومی بر محور ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و هیات علمی باید در اولویت قرار بگیرد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین یک مرکز علمی ماموریت‌گرا و کارآفرین است.

هادی قوامی گفت: به دنبال توسعه بی قد و قواره نیستیم اما ارتقای مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به دانشگاه صنعتی توسعه افقی و عمودی مبتنی بر سند آمایش سرزمین یک اولویت است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی افزود: مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی جزو ۱۲ دانشگاه برتر صنعتی کشور است و این دانشگاه مکمل و زیربنایی برای پیوند با صنایع شهرستان است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون واحدهای بزرگ صنعتی در شهرستان داشته که یک ظرفیت مهم در این خطه است.

وی بیان داشت: برای کاهش مشکلات ناشی از بیکاری می‌بایست به سمت کارآفرینی رفته و این بخش تقویت شود.

در پایان این مراسم با قدردانی از زحمات حسن باقرنیا رئیس سابق مجتمع آموزش عالی شهرستان اسفراین، مصطفی حیدری به‌عنوان رئیس جدید به حاضران معرفی شد.

آیین تکریم و معارفه رئیس جدید مجتمع آموزش عالی شهرستان اسفراین با حضور سرپرست فرمانداری و اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان در محل سالن آمفی‌تئاتر این مجتمع برگزار شد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: