رئیس بسیج زنان:تساوی جنسیتی زمینه ساز نفوذ در کشور است

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: موضوع تساوی جنسیتی که چندی در کشور مطرح است، زمینه ساز نفوذ است.

به گزارش عیارآنلاین، از سازمان بسیج جامعه زنان کشور، مینو اصلانی این مطلب را در نشست خبری غرفه سازمان بسیج جامعه زنان کشور تحت عنوان «صدای پای فمنیست» در دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال عنوان کرد.
اصلانی تصریح کرد: متاسفانه به تازگی ایران در حال پیوستن به برخی از معاهدات بین المللی است و به دنبال ایجاد تساوی جنسیتی و سهمیه بندی جنسیتی در کشور است.
وی ادامه داد: در حالیکه این بحث ها مخالف عدالت است زیرا افراد باید در فرایندی که با تکیه بر استعداد، توانایی ها و قابلیت های فرد است جایگاه مدیریتی را اخذ کنند نه اینکه ما مشخص کنیم که چه مقدار از تصدی ها برای زنان باشد و به عنوان مثال چند درصد از بخشدارها و فرمانداران کل کشور زنان باشند.
وی این سهمیه بندی را دستاورد غربی ها در دیگر کشورها دانست و افزود: سهم بندی، توهین به زن است زیرا بر این مبناست که زن ها ویژگی های مدیریتی را ندارند بنابراین باید این سهمیه را به آنان تخصیص داد و این حرف، خلاف واقع است و جوامع آزاد این تحمیل را نمی پذیرند اما غرب این اجبار را در کشور هایی مانند افغانستان و پاکستان به انجام رسانده است و قصد اجرای آن را در کشور ما نیز دارند در حالی که این فرایند ، نفوذ را در پی خواهد داشت.
اصلانی اضافه کرد: روشنگری در خصوص بلای فمنیست در غرب که امروز خود اندیشمندان، آن را منفورترین حرکت در غرب می دانند یکی از اقدامات عملی در مبارزه با این جریان در ایران است.
وی اظهار کرد: استفاده ابزاری از زن در تبلیغات فروش کالاهای تجاری از نتایج فعالیت های فمنیستی است.
وی با طرح این موضوع که حرکت های فمنیستی در هر سه موج خود به طور علنی جنگ علیه خانواده را رقم زده و با آموزه های خاص خود هویتی ضد زن و مرد را ایجاد کرده است، اظهار کرد: این اقدامات باعث جابجایی نقش ها شده است.
اصلانی ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که نه زن در جایگاه اصلی خود قرار دارد و نه مرد نقش قوامیت و حاکمیت خانه را بر عهده دارد و مانند ستون خانواده به ایفای نقش می پردازد.
وی ادامه داد: با این اقدامات هویت زن که مایه استحکام بنیاد خانواده بود، نادیده گرفته می شود؛ چرا که با این اقدامات زن ها در حمایت هیچ مردی نیستند و باید خودشان درآمد داشته باشند و بار زندگی را به تنهایی به دوش بکشند.
این استاد دانشگاه، استفاده ابزاری از زن در تبلیغات فروش کالاها را از نتایج فعالیت های فمنیست ها دانست و گفت: امروزه در غرب حتی برای تبلیغ فروش غذای سگ نیز از جسم نیمه عریان زن استفاده می کنند که همه اینها بر اساس گام های فمنیست است.
وی ادامه داد: برخی از صاحبنظران معتقدند که فمنیست قبل از اینکه حرکت زنانه باشد، حرکتی مردانه است و به نفع جامعه مردان گام بر می دارد زیرا مردان بدون پذیرش مسئولیتی به راحتی به خواسته های خود می رسند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن اعلام هشدار به اقدامات فمنیست ها در ایران گفت: متاسفانه در کشور شاهد رشد پدیده ای به نام «فمنیست اسلامی» هستیم که سعی دارند با شبهه افکنی در خصوص جایگاه زن در اسلام و زیر سوال بردن نقش های خانوادگی زن ها، برخی از آموزه های فمنیستی مانند تساوی جنسیتی را در کشور ترویج کنند.
وی اضافه کرد: در حالیکه به زعم اندیشمندان غربی آنچه که باعث سست شدن بنیاد خانواده در غرب و باعث فروپاشی بسیاری از خانواده ها است، همین تساوی جنسیتی است زیرا به تفاوت های فطری توجه نمی کند و هویت زن، نقش همسری و مادری را به تمسخر می گیرد و کرامت و جایگاه زن را در جامعه و خانواده تنزل داده اند.
وی افزود: با تبیین جایگاه رفیع هویت زن در اسلام و کرامت او که به نقش همسری و مادری ارزش و اهمیت زیادی می دهد، مانع از ترویج شعار تساوی جنسیتی در داخل کشور باشیم و الگوهای زن مسلمان را ترویج کنیم زیرا در اسلام الگویی به نام حضرت زهرا(س) داریم که دارای قوی ترین نقش سیاسی و اجتماعی بودند و اقداماتی انجام دادند که باعث تحت الشعاع قرار گرفتن حرکت هایی شد که مکان ها و زمان های زیادی را تحت تاثیر قرار داد؛ حرکت هایی که هیچ تزاحمی با نقش های همسری و مادری ایشان نداشت.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور روشنگری در خصوص حرکت های فمنیستی در ایران را یکی از اقدامات عملی در مبارزه با این جریان در کشور دانست و افزود: این روشنگری باید در تمام اقشار دانش آموزان و دانشجویان انجام شود.
اصلانی ادامه داد: اقدام مهم دیگر نظارت بیش از پیش مجلس بر این اقدامات است تا مانع از پیوستن به معاهدت دارای هزینه های سنگین معنوی، اخلاقی و خانوادگی بشود.
نمایشگاه رسانه های دیجیتال در بخش های نشر دیجیتال، پایگاه های اینترنتی، بازی های رایانه ای، خانواده و فرصت ها و تهدیدها، رسانه های همراه و هوشمند، دانش دیجیتال، شبکه ملی فرهنگ، فناوری و هنرهای دیجیتال از سوم تا هفتم آبان ماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: