سرپرست آموزش و پرورش:

حق هر معلم است که بداند از صندوق ذخیره چقدر سهم دارد

بطحایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش: برای موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان در کنار مقامات قضایی مصرانه پیگیری حقوقی و قضایی و تحقیق و تفحص را دنبال می‌کنیم./ صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان امانت‌دار دارایی فرهنگیان و سهامداران باید مرتبا مورد واکاوی و بررسی‌های مالی قرار گیرد./ حق یک معلم عضو صندوق است که به صورت شفاف و مطمئن بداند الان ارزش دارایی‌های صندوق چقدر است.

به گزارش عیارآنلاین، با حضور سید محمد بطحایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش آیین معارفه دکتر ناصری مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد.

بطحایی در این مراسم با اشاره به اهمیت نیروی انسانی به عنوان رکن موفقیت سازمان‌ها گفت: در آموزش و پرورش نقش نیروی انسانی بسیار پراهمیت‌تر است. به همین دلیل علاوه بر ارتقای نیروی انسانی به دنبال این بودیم که انگیزه‌های آنان را نیز افزایش دهیم. به همین دلیل در تعریف ما صندوق ذخیره فرهنگیان نقش مکملی را برای افزایش انگیزه در نیروی انسانی عهده‌دار است.

وی افزود: بعد از دو سال از عمر دولت تدبیر و امید، ارزیابی نسبتا جامعی از عملکرد صندوق صورت گرفت که براساس آن به این نتیجه رسیدیم که نیازمند تغییراتی در فرآیند انجام کار ، اصلاحاتی در اساسنامه و تدوین ضوابط تخصصی و حرفه‌ای برای بکارگیری و گزینش نیروی انسانی در شرکت‌های تابعه هستیم.

بطحایی با بیان اینکه برخی بداخلاقی‌ها در فضای رسانه و برخی قضاوت‌ها بدون اطلاع از اعداد و ارقام درست کار را در این موسسه دشوار می‌کند، افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان امانت‌دار دارایی فرهنگیان و سهامداران باید مرتبا مورد واکاوی و بررسی‌های مالی قرار گیرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تشکر از نهادهای نظارتی و قضائی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به دور از فضاسازی‌های رسانه‌ای موضوع صیانت از حقوق معلمان را با دقت و کارشناسانه در دستور کار خود قرار داده اند، تصریح کرد : مقام قضائی با جدیت و دقت پرونده در حال پیگیری به این موضوع است . هر فردی که مطلع باشد یا متهم احضار می شود و مورد رسیدگی قرار می گیرد و هیچ ملاحظه ای هم در این مورد ندارد.  مسیر قضائی و تشریفات آن در حال انجام است اما متاسفانه بیان اطلاع مخدوش و غیرمطمئن، بی پایه و اساس از طرف افراد غیرمطلع با انگیزه های گوناگون ذهن معلمان را مشوش می سازد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت افزود: من همین جا از مراجع قضائی درخواست می‌کنم با شدت عمل و سختگیری موضوع را دنبال کنند.  مجلس هم با طرح تحقیق و تفحص کالبد شکافی موضوع و عملکرد صندوق از ابتدای تاسیس تاکنون را دنبال خواهد کرد تا هم نقاط قوت و دستاوردهای مثبت عملکرد صندوق روشن شود و هم مشکلات و خدای ناکرده سوء مدیریت‌ها و فسادهای مالی آشکار شود. ما مدعی صیانت از حقوق معلمان هستیم  و در این مسیر هیچ خط قرمزی نداریم. اگر ریالی حیف و میل شده باشد چه در این دوره و چه در دوره‌های قبل، توسط هرکس و هر مقامی که باشد باید به صاحب حق آن بازگردد. دارائی‌های معلمان در صندوق، امانت است. ما این امانت  را از معلم گرفته‌ایم و به صندوق داده‌ایم. آموزش و پرورش نگهبان این امانت است. ما در کنار مقامات قضائی مصرانه پیگیری حقوق و قضائی و تفحص را دنبال می‌کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اصل شفاف سازی در مدیریت منابع مالی خاطرنشان کرد: من از مدیرعامل محترم و اعضای هیات مدیره می‌خواهم، دارایی‌های صندوق اعم از اموال و سهام بورس، مالکیت شرکت‌ها و … را به روز ارزش‌گذاری کنند و آن را به سهامداران یعنی فرهنگیان به صورت شفاف اعلام کنند. جلب اعتماد و اطمینان جامعه فرهنگیان و ایجاد آرامش در آنان از اینکه دارایی‌های آنها به بهترین وجه ممکن در گردش اقتصادی است، شرط لازم برای ادامه حیات صندوق و سودآوری آن است و حق یک معلم عضو صندوق است که به صورت شفاف و مطمئن  بداند الان ارزش دارایی‌های صندوق چقدر است و او چقدر از آن سهم دارد؟

بطحایی با بیان  اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی است و اعضا از این صندوق انتظار سودآوری دارند، ادامه داد: استمرار وضعیت موجود و ترویج اخبار غیرواقعی و خارج از مسیر مراجع ذی ربط بر سودآوری و منافع فرهنگیان عضو تاثیر منفی دارد، بنابراین لازم است در برهه حساس و شرایط خاص فعالیت اقتصادی موسسه دچار وقفه نشود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ، دکتر ناصری مدیرعامل جدید موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان را چهره‌ای اقتصادی، انسانی متعهد توصیف نمود و ابراز امیدواری کرد: دانش و تجارب و تخصص وی اعتماد و اطمینان فرهنگیان را کما فی السابق پشتوانه عظیم معنوی این موسسه خواهد کرد.

در این مراسم دکتر ناصری به عنوان مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: