کاهش ۰٫۲۷ درصدی آمار ثبت نام در رشته تجربی

افشانی، مدیرکل آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش: از مجموع دانش آموزانی که به شاخه نظری آمده‌اند، ۱۷٫۸ درصد در رشته ریاضی فیزیک، ۴۶٫۱ درصد در رشته علوم تجربی، ۳۵٫۵ درصد در رشته علوم انسانی و ۰٫۷۵ درصد در رشته علوم و معارف اسلامی ثبت نام کرده‌اند./ در مجموع امسال ۶۶٫۶۳ درصد دانش آموزان پایه دهم به شاخه نظری، ۱۶٫۹۹درصد به شاخه فنی و حرفه‌ای و ۱۶٫۳۸ درصد به شاخه کاردانش وارد شده‌اند./ سال گذشته آمار دانش آموزان در رشته علوم تجربی ۴۶٫۳۷ درصد بود و امسال با کاهش ۰٫۲۷ درصدی دانش آموزان در این رشته مواجه هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، قربانعلی افشانی درباره آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در رشته‌های نظری اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارشات دریافتی تا روز بیست و هشتم مهرماه، اطلاعات ثبت نامی ۸۸۵ هزار و ۹۷۵ نفر به عنوان دانش آموز در مقطع متوسطه دوم نظری در سامانه سناد به ثبت رسیده است.

وی افزود: در مجموع امسال ۶۶٫۶۳ درصد دانش آموزان پایه دهم به شاخه نظری، ۱۶٫۹۹درصد  به شاخه فنی و حرفه‌ای و ۱۶٫۳۸ درصد به شاخه کاردانش وارد شده‌اند.

به گفته مدیرکل آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش از مجموع دانش آموزانی که به شاخه نظری آمده‌اند، ۱۷٫۸ درصد در رشته ریاضی فیزیک، ۴۶٫۱ درصد در رشته علوم تجربی، ۳۵٫۵ درصد در رشته علوم انسانی و ۰٫۷۵ درصد در رشته علوم و معارف اسلامی ثبت نام کرده‌اند.

افشانی درباره تاثیر هدایت تحصیلی دانش آموزان در میزان ورود به رشته علوم تجربی گفت: سال گذشته آمار دانش آموزان در رشته علوم تجربی ۴۶٫۳۷ درصد بود و امسال با کاهش ۰٫۲۷ درصدی دانش آموزان در این رشته مواجه هستیم.

وی ادامه داد: امسال تغییرات نظام آموزشی جدید به متوسطه دهم رسید و شاهد استقرار پایه دهم بودیم. همچنین هدایت تحصیلی به پایه نهم منتقل شد و تغییراتی در شاخه فنی حرفه‌ای داشتیم. مقطع پیش دانشگلاهی را تا دو سال دیگر خواهیم داشت و در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ سه پایه متوسطه دوم تکمیل و پیش دانشگاهی حذف می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: