ضرورت استقلال مدارس در برنامه‌ریزی‌ها

بطحایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش: استقلال مدارس در برنامه‌ریزی‌ها و اجرا به عنوان یک شاخص در موفقیت نظام آموزشی است. در نظام آموزشی موفق مدارس مستقل هستند.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمحمد بطحایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه نمادین سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای و مراسم اجرایی سراسری ورزش صبحگاهی که در دبستان شهید فهمیده منطقه ۷ تهران برگزار شد، مدارس را نمونه کوچکی از جامعه برشمرد و اظهار داشت: صاحب‌نظران تعلیم و تربیت معتقد هستند سرنوشت هر کشور به مدارس امروز آن بستگی دارد.

وی ادامه داد: اگر خواستار جامعه‌ای هدفمند با افرادی درستکار، صادق، خداپرست و بانشاط در مقابل مسائل و مشکلات هستیم باید امروزه در مدارس سرمایه‌گذاری شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه استقلال مدارس در برنامه‌ریزی‌ها و اجرا به عنوان یک شاخص در موفقیت نظام آموزشی شناخته می‌شود، تصریح کرد: در نظام آموزشی موفق مدارس مستقل هستند و برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای نشان‌دهنده موفق بودن حوزه ورزش در آموزش و پرورش کشور است.

بطحایی ادامه داد: این المپیاد توانسته است تا حدود زیادی استقلال را به مدارس بازگرداند و نظام آموزش و پرورش نباید مدارس را در ادارات و ادارات کل و ستاد دور بزند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: