وزیر بهداشت: سلامت، الکترونیکی می شود

وزیر بهداشت در یادداشتی در صفحه اینستاگرام: با اجرای موفق آمیز پرونده الکترونیک سلامت، سلامت الکترونیکی می شود و با انجام همین یک نمونه، دولت در حوزه سلامت نمره قبولی می گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، هاشمی در این پیام ایجاد سامانه سلامت الکترونیک کشور را کاری بسیار عظیم، فنی و دقیق عنوان کرد و افزود: اگر همین یک گام، حاصل تلاش دولتی در حوزه سلامت باشد، آن دولت نمره قبولی در این عرصه را گرفته است.
متن کامل پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که آن را با عنوان «سلامت، الکترونیکی می شود» در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرده، به شرح زیر است: «قریب به ۱۰سال است که سناریوی سلامت الکترونیک در کشور ما کلید خورده؛ سناریویی که می گوید برای سامان واقعی و بی دغدغه حوزه ی سلامت، به یک زیرساخت الکترونیک هوشمند و قوی نیازمندیم؛ زیرساختی که تا پا نگیرد، اقدامات گوناگون این حوزه، چون دانه های تسبیح بدون نخی، رها هستند؛ دانه هایی که گاه گُم نیز می شوند.
پس از آغاز به کار دولت یازدهم، این موضوع را با جدیت پیگیری کردیم و خبر خوش آن که امروز در جلسه با وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایشان اعلام کردند ۹۰ درصد کار سامانه سلامت الکترونیک کشور انجام شده و مابقی نیز طی یک ماه آینده نهایی خواهد شد.
اگر همین یک گام (که البته کاری بسیار عظیم، فنی و دقیق است) حاصل تلاش دولتی در حوزه سلامت باشد، آن دولت نمره ی قبولی در این عرصه را گرفته و من ضمن سپاسگزاری از همراهی، همفکری و همدلی مثال زدنی جناب آقای دکتر واعظی، به داشتن همکارانی چنین پرتلاش افتخار می کنم که ضمن پیش بردن امور جاری و طرح تحول نظام سلامت، موضوع پرونده های الکترونیک را پس از سال ها رکود، به سرانجامی نیک رساندند.»

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: