قائم مقام وزیر بهداشت:

بیش از ۱۶ میلیون نفر از خدمات بستری طرح تحول سلامت استفاده کردند

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: تحول نظام سلامت بزرگترین طرح اجتماعی دولت یازدهم است، با اجرای این طرح ۱۶ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر از خدمات بستری در بیمارستان های دولتی استفاده کرده اند.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج حریرچی روز چهارشنبه در حاشیه آغاز به کار کنگره ملی مدیریت سلامت در تبریز اظهار کرد: خوشبختانه میثاقی که دولت تدبیر و امید با ملت برای اجرای طرح تحول سلامت بسته بود بدون کوچکترین تخطی و کاهش ادامه دارد.
وی افزود: بیش از ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار مترمربع فضای عمرانی در بیمارستان ها بازسازی شده که بزرگترین طرح عمرانی دولت یازدهم است
حریرچی ادامه داد: ۲۳ میلیون روستایی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زیرپوشش خدمات طرح تحول سلامت قرار دارند و برای ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از حاشیه نشینان خدمات بهداشتی توسط مراقبان سلامت ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه ۳۴ هزار تخت بیمارستانی بازسازی شده، افزود: در خصوص تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی که وعده داده بودیم تا پایان کار دولت تمامی تخت ها تحویل داده می شود که تاکنون بخش زیادی از آن تحویل شده است.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص همراهی بیمه ها نیز گفت: مسئولان بیمه ها همراهی مناسبی با وزارت بهداشت دارند ولی ۱۰۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال از چهار بیمه اصلی طلب داریم و ۳۰ هزار میلیارد ریال نیز سند بین راهی داریم.
وی ادامه داد: از همه پرستاران، پیراپزشکان، پزشکان، مدیران محیطی و روسای دانشگاه تشکر می کنم که با وجود تمام مشکلات و دیرکرد در پرداخت ها با روی باز خدمت رسانی به مردم را ادامه می دهند.
طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت سال ۹۳ در مناطق مختلف کشور به اجرا درآمد.
کنگره ملی مدیریت سلامت به مدت سه روز در مجتمع پتروشیمی تبریز برگزار می شود.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: