۲ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۴

افزایش ۱۷۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز پارس جنوبی در ۲ سال اخیر

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: در ۲ سال اخیر تولید گاز پارس جنوبی از ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیون مترمکعب به ۴۳۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی یوسفی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۸۰ میلیون مترمکعب از این افزایش تولید مربوط به راه اندازی فاز ۱۲، ۵۰ میلیون مترمکعب از فاز ۱۵ و ۱۶ و مابقی آن نیز از فازهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ است.
یوسفی بیان کرد: مرحله پیش راه اندازی فاز ۲۱ پارس جنوبی نیز آغاز شده و سکوی فاز ۲۰ در این هفته به سمت دریا بارگیری خواهد شد.
وی، در ارتباط با زمان افتتاح رسمی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی گفت: تلاش داریم با هماهنگی با دفتر رئیس جمهوری فازهای ۱۷ و ۱۸ با حضور دکتر روحانی در عسلویه بهره برداری رسمی شود.
یوسفی با اشاره به اینکه فازهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی نیز تا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد ادامه داد: فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ هم تا پایان دولت یازدهم به مرحله تزریق گاز می رسند، اما بهره برداری کامل آنها در این دولت میسر نیست.
مدیرعامل پارس جنوبی یادآور شد: بر اساس قولی که دادیم تولید گاز ایران از پارس جنوبی تا پایان امسال با کشور قطر برابر خواهد شد.
یوسفی، در ارتباط با سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهارکرد: بخش خصوصی ایرانی تاکنون ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در این منطقه سرمایه گذاری کرده است.
وی افزود: پارس جنوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری مشمول برجام نبود، زیرا قراردادهای پارس جنوبی پیش از تحقق برجام منعقد شده بود.
یوسفی، در ارتباط با مزیت های برجام برای پارس جنوبی بیان کرد: در پسا برجام محموله ها و اقلام صنعتی مختلفی که در خارج بودند آزادسازی شدند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: