سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق به فارس خبر داد

مصرف سوخت مایع کشور در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰ درصد کاهش یافت/ روند صعودی مصرف بنزین

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مصرف کل سوخت مایع کشور شامل ۵ فرآورده اصلی در ۶ ماهه نخست امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰٫۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش عیارآنلاین، قاسم خورشیدی اظهار داشت: با توجه به مجموعه اقداماتی که برای مقابله با قاچاق سوخت انجام شده است شاهد کاهش مصرف سوخت در کشور بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: مصرف کل سوخت مایع کشور شامل ۵ فرآورده اصلی در ۶ ماهه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰٫۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره و گاز مایع مصرف کاهش یافته است و تنها مصرف بنزین کماکان رو به رشد است و در ۶ ماهه نخست امسال ۳٫۲ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. اگرچه این روند رشد مصرف بنزین با توجه به اضافه شدن ناوگان حمل و نقل بنزینی نگران کننده نیست.

وی افزود: کماکان روند کاهش را در مصرف گازوئیل حمل و نقل شاهد بوده‌ایم، میانگین مصرف کل گازوئیل کشور از ۱۰۶ میلیون لیتر در سال ۹۲ به ۸۰ میلیون لیتر در سال ۹۴ کاهش پیدا کرده است.

خورشیدی با بیان اینکه در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته مصرف گازوئیل ۸ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: چنانکه در ۶ ماهه سال گذشته میانگین مصرف روزانه ۷۹٫۴ میلیون لیتر بوده که این عدد در ۶ ماهه نخست امسال ۷۳ میلیون لیتر در روز است.

وی اظها داشت: در بخش حمل و نقل در سال ۹۲ میانگین مصرف روزانه ناوگان ۵۴ میلیون لیتر بوده است که این عدد در سال ۹۴ به روزانه ۴۲ میلیون لیتر رسیده است که ۱۲ میلیون لیتر کاهش را نشان می‌دهد و این روند کاهش در ۶ ماهه نخست امسال کماکان ادامه دارد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: