۳ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۱
معاون وزیر نیرو عنوان کرد

رشد سالانه ۵.۵ درصدی مصرف برق/ نیاز ۲۵ میلیارد دلاری به سرمایه‌گذاری در صنعت برق

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه اگر سال آینده رشد ۵ درصدی مصرف برق ادامه داشته باشد، گفت: بایستی زیرساختهای برق کشور تقویت شود.

به گزارش عیارآنلاین، هوشنگ فلاحتیان امروز در کنفرانس برق با اشاره به اینکه سالانه پیش‌بینی می‌شود، بیش از ۵٫۵ درصد رشد صنعت برق داشته باشیم تا سال ۲۰۲۱ نیاز به ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای احداث تأسیسات جدید و بهینه‌سازی تأسیسات کنونی برق است، گفت: امیدواریم اقتصاد برق با توجه به اینکه این صنعت با چالش‌هایی از جمله انباشت بدهی‌ها و تعرفه‌ها مواجه است، ساماندهی شود و در مسیری قرار می‌گیرد، تا فضای کسب و کار برق بهبود پیدا کند.

فلاحتیان افزود: استفاده از توربین‌های کلاس F و H با راندمان بیش از ۵۸ درصد و افزایش سرمایه‌گذاری در شبکه‌های فوق توزیع و انتقال و رفع موانع سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت برق نیز بخش دیگری از راهکارهای حل چالش‌ صنعت برق است.

وی با اشاره به رشد مصرف انرژی در آینده بر مبنای ۳ سناریو پیش‌بینی شده از سوی شورای انرژی در سال ۲۰۰۶ گفت: این ۳ سناریو شامل مکانیزم بازار مبنای قیمت در تمامی حوزه‌ها، هماهنگی بین‌المللی بین دولت‌ها و اقدام مستقل کشورها خواهد بود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: