۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
وزیر جهاد کشاورزی:

هیچ مانعی برای پرداخت تسهیلات نداریم/ بانک‌ها حمایت کنند

وزیر کشاورزی ضمن تاکید بر اینکه بانک کشاورزی حمایت‌های مالی و اعتباری را از تولیدکنندگان دریغ نکند و در اختیار آنها قرار دهد، گفت: در خصوص پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان بخش کشاورزی باید حمایت همه جانبه از سوی بانک‌ها صورت پذیرد، چراکه در خصوص ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان هیچ مانعی وجود ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی در آئین کلنگ‌زنی مجتمع گلخانه‌ای ۹۵ هکتاری زرندیه اظهار کرد: طرح‌های توسعه گلخانه‌ها از طرح‌های مصوب اقتصاد مقاومتی است که در مراجع ذیربط مصوب شده و با منابعی که در اختیار وزارتخانه قرار گرفته ما نیز خط اعتباری مناسبی را در بانک کشاورزی جهت توسعه و ایجاد گلخانه‌ها در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در ازای محصول تولیدی در گلخانه‌ها ۱۰ درصد  نسبت به سایر محصولات بیرون از گلخانه، صرفه‌جویی می‌شود، گفت: با توجه به محدویت منابع آبی، این حرکت صرفه اقتصادی دارد و هم در زمینه اشتغال مناسب است.

حجتی ادامه داد: باید حرکت‌مان را بسوی ایجاد گلخانه‌ها پیش ببریم، چراکه نسبت به دیگر کشورها عقب هستیم و باید ۱۰ هزار هکتار گلخانه را در کشور به  ۵۰ هزار هکتار برسانیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه باید تولیدات سبزی و صیفی را هم صادر کنیم، در ادامه گفت: این شهرک گلخانه‌ای که در زرندیه آماده شده توسط بخش خصوصی احداث شده است و بخش خصوصی در ملک شخصی خصوصی خود و با منابعی که در اختیار داشته این شهرک را راه‌اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه این مجتمع گلخانه‌ای ۱۱۳ واحد گلخانه‌ای با اشتغال ۴۰۰ نفر را فراهم کرده است، عنوان کرد: من از سرمایه‌گذار تشکر می‌کنم و امیدواریم در کل کشور بتوانیم چنین کارهایی را تعمیم دهیم.

حجتی گفت: استان مرکزی نیز در امر ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای پیشرو است و این دومین شهرک گلخانه‌ای بخش خصوصی کشور بعد از شهرک گلخانه‌ای آوه است. تمام همکاران من در وزراتخانه و دولت انشاء الله بتوانیم پشتیبان این حرکت خداپسندانه باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی تولیدکنندگان را منشأ خیر و برکت دانست و گفت: تولیدکنندگان عاملان اشتغال هستند و این تولیدکنندگان هستند که نان را بر سر سفره مردم می‌برند.

وی ضمن تقدیر از تولیدکنندگان منطقه زرندیه، اظهار کرد: این منطقه آغازگر حرکت‌های بزرگ و پر خیر و برکتی است.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: مجتمع پرورش شترمرغ با تولید ۵۰۰۰ قطعه‌ شترمرغ  در سال از جمله مراکز تولیدی این منطقه است که به صورت متمرکز شترمرغ پرورش می‌دهد.

حجتی همچنین ضمن اشاره به وجود مهمترین باغات پسته در این منطقه، به وجود افراد مجرب و مبتکر در این منطقه اشاره کرد و گفت: از همکاران بخش کشاورزی می‌خواهیم که این مجموعه ۹۵ هکتاری را پشتیبانی کنند و از گسترش این پروژه عظیم حمایت کنند.

وی تاکید کرد: بانک کشاورزی حمایت‌های مالی و اعتباری را از تولیدکنندگان دریغ نکند و در اختیار آنها قرار دهد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین در خصوص اعتبارات و پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان بخش کشاورزی تاکید بسیار کرد و گفت: باید حمایت همه جانبه از سوی بانک‌ها صورت پذیرد، چرا که در خصوص ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان هیچ مانعی وجود ندارد.

بنابر این گزارش، کلنگ مجتمع گلخانه‌ای ۹۵ هکتاری سبزی و صیفی زرندیه در مساحتی بالغ بر ۳۶ هکتار و سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال توسط وزیر جهاد کشاورزی به زمین زده شد.

بازدید از اولین مجموعه تفریحی شیلاتی کشور به عنوان قزل پارک در کیلومتر ۲۰ جاده اراک به تهران و افتتاح دامداری پرورش گوسفند داشتی از دیگر برنامه‌های وزیر جهاد کشاورزی در استان مرکزی است.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: