روند کاهش جمعیت دانشجویی تا پایان برنامه هفتم توسعه ادامه دارد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: روند کاهش جمعیت دانشجویان کشور و خالی ماندن صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها تا پایان برنامه هفتم توسعه ادامه دارد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمدحسین امید در مراسم افتتاح یکی از مراکز علمی کاربردی استان البرز با بیان این مطلب اظهارکرد: امسال در مجموع دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور ۸۰۰ هزار ظرفیت داشتند که همه ظرفیت این مراکز تکمیل نشده و ۶۰۰ هزار نفر متقاضی برای حضور درکلاس‌های درس دانشگاه‌های علمی کاربردی وجود دارد.

وی اضافه کرد: صندلی‌های خالی این مراکز حاکی از عدم ظرفیت سازی مناسب برای دانشگاه‌ها و بی‌توجهی به روند کاهش جمعیت کشور بوده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی کشور با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۸۰ هزار نفر برای شرکت در کلاس‌های مراکز علمی کاربردی ثبت نام کنند، ادامه داد: این وضعیت صرفا مختص مراکز علمی کاربردی نیست به طوری که درحال حاضر شاهد خالی ماندن تعدادی از کلاس‌های دانشگاههای روزانه نیز هستیم .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه خاطرنشان کرد:: به نظر می‌رسد سهم هر مرکز علمی کاربردی از این متقاضیان ۸۰ الی ۱۰۰ نفر باشد.

دکتر امید با اشاره به تاخیر در ثبت نام مراکز علمی کاربردی اظهار کرد: تاخیر در ثبت نام این دانشگاه ناخواسته بود اما از سال آینده شاهد این اتفاق نخواهیم بود.

وی در بخش دیگری ازصحبت‌های خود به برنامه ریزی برای افزودن رشته‌های جدید اشاره کرد و افزود: درصدد معرفی ۱۰۰۰ رشته مهارتی جدید هستیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه بیان کرد: طی یک ماه اخیر بعد از هشت سال شورای مرکزی دانشگاه علمی‌کاربردی جلسه تشکیل داد که این اتفاق خوشایندی است و نتایج قابل توجهی خواهد داشت.
وی همچنین به سطح بندی مراکز علمی کاربردی اشاره کرد وگفت: با سطح بندی این مراکز به نوعی دانشگاه‌های علمی کاربردی درجه بندی می‌شوند.

دکتر امید با تاکید بر اینکه ارتقاء کیفیت در دستور کار دانشگاه جامع علمی کاربردی قرار دارد، گفت: این مهم در مراکز هم جوار با صنایع با سرعت بالاتری انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: