رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

اختصاص۴۰ درصد مالیات ارزش افزوده کلانشهرها به روستاها

۴۰ درصد اعتبارات کلانشهرها از محل سهم مالیات بر ارزش افزوده به روستاها اختصاص دارد.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا تاجگردون در سومین همایش روز ملی روستا و عشایر که امروز با حضور رئیس جمهور ، وزرای جهاد کشاورزی و نیرو و نمایندگان روستاهای کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به اینکه سهم مالیات بر ارزش افزوده کلانشهرها از ۲۰ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافت، افزود: ۸ درصد از سهم مالیات بر ارزش افزوده کلانشهرها کاهش یافت و ۵ درصد این سهم براساس مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به توسعه روستایی و عشایری اختصاص یافت.

وی گفت: این میزان بسیار قابل توجه است و چند هزار میلیارد تومان از اعتبارات کلانشهرها به روستاها منتقل می شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه همچنان شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها و حاشیه شهرها هستیم بطوری که بزودی حاشیه شهرها بر شهر غالب خواهد شد و معضلات بسیاری مناطق روستایی و شهری را تهدید می کند.
تاجگردون گفت : حدود ۵۰ درصد جمعیت روستاها در مراکز استان و مناطق شهری مستقر هستند و روستاها از جمعیت فعال و جوان خالی می شود.
وی تصریح کرد: شرایط عشایر و مناطق عشایری حتی از روستاها نیز بدتر است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تغییرکاربری مسیرهای عشایر و مراتع و واگذاری این مناطق به بخش های دیگر که حتی متولی تولید نیستند، ظلم بزرگی به جامعه مولد عشایری است.
تاجگردون افزود: روزانه دهها مورد اختلاف بین عشایر و دیگر بهره برداران در زمینه تغییرکاربری اراضی محدوده فعالیت اقتصادی عشایر وجود دارد که باید به این موارد توجه شود.
وی گفت: به گفته مسئولان سازمان امور عشایر اراضی روستایی و قلمرو عشایر نقشه برداری شده است و بزودی اسناد مالکیت صادر خواهد شد.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: