سهم عجیب نمایندگان مجلس در تخلفات اراضی

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اعلام اینکه بیشتر تخلفات اراضی مربوط به مسکن و تغییر کاربری زمین های منابع طبیعی است که بیشتر بوسیله مدیران، نمایندگان مجلس انجام شده است، گفت: اکنون ۹۰ درصد زمین های اطراف تهران به وسیله تعاونی های مسکن از منابع طبیعی گرفته و تغییر کاربری شده است

به گزارش عیارآنلاین، عزت الله یوسفیان ملا از ساری با بیان اینکه بیشتر تخلفات اراضی به وسیله مدیران و نمایندگان مجلس انجام شد، اظهارداشت: بیشتر تخلفات اراضی مربوط به مسکن و تغییر کاربری زمین های منابع طبیعی است که بیشتر به وسیله مدیران، نمایندگان مجلس انجام شده است.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تاکید بر لزوم انتشار اسامی بدهکاران بانکی در مورد زمین خواری ها تصریح کرد: مدیرانی در تهران هستند که با تشکیل تعاونی مسکن در کنار دریا و در انزلی به ساخت و ساز مسکن مشغول شده اند.
یوسفیان ملا مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به نامه خود و سه نماینده دیگر به اسحاق جهانگیری مبنی بر برگزار نشدن نشست‌های ستاد مبارزه با مفاسد و تعیین تکلیف اراضی واگذار شده و معوقات بانکی اشاره کرد.

وی اذعان داشت: شخصی که معوقه به بانک ها دارد فکر می کند نام آن جایی مطرح نمی شود اما اعلام نام وی به عنوان بدهکار سیستم بانکی در افکار عمومی وی را به زانو در می آورد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان اینکه اکنون فردی ۱۰۰ میلیارد تومان به بانک بدهکار است اما هیچ کس نام او را نمی داند، خاطرنشان کرد: خروجی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی باید اینگونه باشد که اعلام کنیم میزان معوقات چقدر بود و چقدر شد و اسامی بدهکاران اعلام شود.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه باید عدد را اعلام کنیم نه اینکه درصد اعلام شود، افزود: البته بانک ها همکاری نمی کنند و ستاد مظلوم واقع شده است.

وی با اعلام اینکه برخی بانک ها عافیت طلب هستند و برخی نیز در دادن تسهیلات بانکی دخیل بوده اند و به بدهکاران فشاری نمی آورند، گفت: اسناد و مدارک گزارش هایی به دست ما می رسید که وقتی اسامی بدهکاران بانکی مشخص می شود، بانک ها به بدهکار خبر می دهند که بیا سه چهار قسط خود را پرداخت کن تا نامت از فهرست سیاه خارج شود.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: اسامی بدهکاران بانکی اگر حکم آنها قطعی شده باشد باید اعلام شود و زمانی که پرونده مفسد اقتصادی بسته شد تازه باید کار آغاز شود که دیگر فسادی اتفاق نیفتد.

یوسفیان ملا با اعلام اینکه بیشتر تخلفات اراضی مربوط به مسکن و تغییر کاربری زمین های منابع طبیعی است که بیشتر بوسیله مدیران، نمایندگان مجلس انجام شده است، گفت: اکنون ۹۰ درصد زمین های اطراف تهران به وسیله تعاونی های مسکن از منابع طبیعی گرفته و تغییر کاربری شده است.

وی با بیان اینکه مدیرانی در تهران هستند که با تشکیل تعاونی مسکن در کنار دریا و در انزلی به ساخت و ساز مسکن مشغول شده اند، افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید اعلام کند به چه کسانی مجوز ساخت مسکن داده است تا در این مسئله شفافیت ایجاد شود.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: اینکه می گویند تخریب ساختمان های غیرقانونی ساخته شده در منابع طبیعی آثار سوء اجتماعی دارد درست نیست زیرا در تخریب ساختمان های گردنه حیران بسیاری از مردم پیام دادند و تشکر کردند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه صاحبان ۱۱ واحدی که در گردنه حیران تخریب شد، از مسئولان بودند و همان زمان گفته شد هفت هزار واحد در روستای زیارت ساخته شده است اما هیچگاه گزارش آن به ستاد ارائه نشد، افزود: پس از تخریب ۱۱ واحد در گردنه حیران حتی یک مورد جلوی ساخت و سازهای پس از آن گرفته نشد و اکنون ساخت و سازها ادامه دارد.

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: