۱ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۰
معاون وزیر راه و شهرسازی:

تا پایان کار دولت یازدهم ۴۰ بیمارستان بهره برداری می شود

علیزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی: با توجه به هدف گذاریهای سنگینی که توسط دولت تدبیر و امید صورت گرفته تا پایان فعالیت دولت یازدهم ۴۰ بیمارستان با چهار هزار و ۶۰۰ تخت در سراسر کشور بهره برداری می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد جعفر علیزاده روز جمعه در جریان بازدید از روند احداث بیمارستان ۱۷۶ تختی کوثر نهاوند افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به حوزه سلامت دارد و برای این منظور به زیر ساختهای فیزیکی بخش بهداشت و درمان نگاه خاصی دارد .
وی اظهار: در حال حاضر بیش از ۱۲۰ طرح بیمارستانی در سطح کشور در حال احداث است که ۴۰ واحد آن تا قبل از پایان سال بهره برداری می رسد که دو واحد از آنها در شهرهای نهاوند و بهار استان همدان قرار دارد.
علیزاده ابراز کرد: علاوه بر این دو بیمارستان، در سال ۹۶ دو بیمارستان دیگر در استان همدان در سال ۹۶ مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی گفت: بیمارستان نهاوند ۱۷۴ تختی می باشد که تا کنون بالغ بر ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق زمان بندی تا قبل از سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: به منظور بهره برداری کامل از این بیمارستان همزمان تجهیز آن آغاز شده و در چند روز آینده تجهیزات مورد نظر از طریق وزارت بهداشت به این شهرستان منتقل و در بیمارستان مستقر خواهد شد.
علیزاده گفت: بیمارستان کوثر نهاوند یک بیمارستان جنرال و مطابق با استانداردهای روز دنیاست است که نیازهای اساسی و تخصصی شهرستان را تامین می کند و در آن چهار اتاق عمل ، یک اتاق عمل سرپایی ، بخشهای زایمان و کودکان ، بخش ایزوله ، مراقبتهای ویژه با ۱۷ تخت و بخش اورژانس با ۲۳ تخت وجود دارد.
وی افزود: این بیمارستان دارای ۶ و سه دهم هکتار وسعت می باشد که به لحاظ فنی و فضای فیزیکی در سطح خیلی خوبی قرار دارد و نیازهای شهرستان را تامین می کند .
در حال حاضر شهرستان نهاوند دارای دو بیمارستان آیت الله علیمرادیان و شهید حیدری می باشد که بیمارستان اولی توسط یکی از خیران شهرستان احداث و بیمارستان شهید حیدری نیز مربوط به پیش از انقلاب می باشد .
بیمارستان کوثر اولین بیمارستان دولتی است که در دوران جمهوری اسلامی در نهاوند احداث شده است .
شهرستان نهاوند با جمعیتی بیش از ۱۹۰ هزار نفر در ۱۰۵ کیلومتری جنوب استان همدان واقع شده است .

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: