ایران صاحب برنامه جامع در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی شد

رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشور بعد از سال های صاحب یک برنامه جامع در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در تمامی بخش ها و زیر بخش ها شده است.

به گزارش عیارآنلاین، کامبیز عباسی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: مرکز مکانیزاسیون در سال های اخیر از خطوط اعتباری خوبی در حوزه کشاورزی برخوردار بوده و در این مدت سه هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار جذب و هزینه شده است.

رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از ایجاد مشکلاتی به دلیل تغییرات سود نرخ تسهیلات در روند جذب منابع اعتباری خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون این روند از سرعت لازم و مطلوب برخوردار نبوده است.
وی افزود: پتانسیل های بخش کشاورزی کشور بسیار زیاد است از اینرو می طلبد حمایت های لازم از این بخش مهم اقتصادی در کشور صورت گیرد.
عباسی بیان داشت: از ابتدای سال جاری خط اعتباری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی با هماهنگی بانک کشاورزی برای مکانیزاسیون زراعت، باغبانی، دام، طیور و شیلات در کشور راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه کشور بعد از سال ها صاحب یک برنامه جامع در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در تمامی بخش ها و زیر بخش ها شد ه است، گفت: این دستاورد بزرگ مرهون حمایت های بی شائبه و دید همه جانبه نگری وزیر جهاد کشاورزی از مجموعه مکانیزاسیون در تمامی فرآیندهای تولید بوده است.
رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از ابلاغ این خط اعتباری به تمامی استان ها خبر داد و افزود: از حدود ۱۰ تا ۶۰ میلیارد تومان بسته به ظرفیت ها ی هر منطقه تسهیلات به استان های کشور تعلق گرفته است.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: