رئیس مدارس غیر دولتی:

رتبه‌های پایین مدارس غیردولتی کمتر از ۹ درصد است

زینی وند، مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش: دوره‌های آموزشی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی برگزار می‌شود و پس از سه سال کارت صلاحیت تدریس حرفه‌ای برای دبیران مدارس غیردولتی صادر می‌شود. وضعیت مدارس غیردولتی نسبت به سایر مدارس مناسبت‌تر است و رتبه‌های پایین مدارس غیردولتی کمتر از ۹ درصد است. بیش از ۴۰درصد دانش‌آموزان دارای رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور سراسری دانش‌آموزان مدارس غیردولتی هستند. با وجود کم مهری، مدارس غیردولتی کارنامه موفقی داشته‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی زینی‌وند در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:‌ استفاده از مشارکت مردم در آموزش و پرورش در قالب مدارس غیردولتی در اسناد بالادستی مورد تاکید قرار گرفته است و با وجود کم مهری، مدارس غیردولتی کارنامه موفقی داشته‌اند.

وی افزود: نمرات کمی دانش آموزان در امتحانات نهایی یکی از مواردی است که مورد سنجش قرار می‌گیرد.به عنوان مثال بر خلاف موارد مطرح شده ۱۰ رتبه اول امتحانات نهایی مدارس منطقه ۳ تهران مربوط به مدارس غیردولتی است همچنین ۶۳ درصد رتبه‌های اول مربوط به مدارس غیردولتی است در حالیکه گاهی بیان می‌شود کارنامه مدارس غیردولتی موفق نبوده  اما اینگونه نیست.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ بیش از ۴۰درصد دانش‌آموزان دارای رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور سراسری دانش‌آموزان مدارس غیردولتی هستند. میانگین نمرات مدارس غیردولتی نسبت به کل مدارس کشور قابل قبول است و در تهران رتبه یک تا هفت مختص مدارس غیردولتی است.

زینی‌وند افزود: افرادی که رتبه نمرات مدارس غیردولتی را اعلام می‌کنند، چرا رتبه مدارس دولتی و هنرستان‌های کاردانش را اعلام نمی‌کنند؟ در خصوص پایین‌ترین رتبه‌های مدارس در کشور نیز باید گفت وضعیت مدارس غیردولتی نسبت به سایر مدارس مناسبت‌تر است و رتبه‌های پایین مدارس غیردولتی کمتر از ۹ درصد است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اجرای برنامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان خبر داد و گفت: دوره‌های آموزشی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی برگزار می‌شود و پس از سه سال کارت صلاحیت تدریس حرفه‌ای برای دبیران مدارس غیردولتی صادر می‌شود.

زوی مطرح کرد: الگوی شهریه بر اساس ۱۱ فرایند و ۱۳ شاخص تدوین شده و مبنای الگو، هزینه تمام شده مدارس است. اکثر مؤسسان مدارس غیردولتی از اجرای الگوی شهریه رضایت دارند و کمیته‌های نظارت ما به صورت مستمر اجرای مؤلفه‌ها را مورد توجه دارند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: