گرایش ۱۷٫۰۵ درصدی دانش‌آموزان پایه دهم به شاخه فنی‌وحرفه‌ای

حسینی‌مقدم، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش: در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ هزار دانش‌آموز پایه دهم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای تحصیل می‌کنند./ تقریباً ۱۷٫۰۵ درصد دانش‌آموزان پایه دهم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای ثبت‌نام کردند./ از محل عوارض حاصل از فروش ۲ درصد گاز نیز، مبلغی برای تجهیز هنرستان‌ها پیش‌بینی شده است که از طریق سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و هنگامی که این درآمد وصول شود اختصاص می‌یابد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدمحسن حسینی‌مقدم مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این پرسش که «در سال تحصیلی جاری و پس از انجام هدایت تحصیلی، چند درصد از دانش‌آموزان پایه دهم وارد شاخه فنی‌وحرفه‌ای شده‌اند؟»، اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری با توجه به پیش‌بینی که در موضوع توسعه متوازن داشته‌‌ایم، تقریباً ۱۷٫۰۴ درصد برای ورود دانش‌آموزان به شاخه فنی‌وحرفه‌ای پیش‌بینی کرده بودیم.

وی ادامه داد: تقریباً ۱۷٫۰۵ درصد دانش‌آموزان پایه دهم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای ثبت‌نام کردند یعنی ثبت‌نام در این شاخه تقریباً به میزان پیش‌بینی ما نزدیک شده است.

حسینی‌مقدم یادآور شد: در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ هزار دانش‌آموز پایه دهم در شاخه فنی‌وحرفه‌ای و در ۴۱ رشته مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش در خصوص «تجهیز هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور»، تصریح کرد: اعتباری که برای بودجه سال ۹۴ این شاخه در نظر گرفته شده بود، قریب به ۳۵ میلیارد تومان بوده است اما تا حال حاضر این اعتبار اختصاص پیدا نکرده است که ردیف اعتبار جداگانه‌ای تحت عنوان تملک دارایی برای تجهیز هنرستان‌هاست.

وی تأکید کرد: از محل عوارض حاصل از فروش ۲ درصد گاز نیز، مبلغی برای تجهیز هنرستان‌ها پیش‌بینی شده است که از طریق سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و هنگامی که این درآمد وصول شود اختصاص می‌یابد تا بتوانیم بخشی از هنرستان‌ها را تجهیز کنیم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: